Login

Register

Login

Register

31.01.2020 Piątek

„Wrocławski Niezbędnik Kulturalny” na luty już dostępny!

Choć nowy rok rozpoczął się dobry miesiąc temu, dla redaktorów to pierwsza okazja, by oficjalnie przywitać czytelników „Niezbędnika” w latach 20.

Okładka lutowego wydania

„Niezbędnik” wita  numerem lutowym, w którym jest ponad 120 powodów, dla których warto wyjść z domu (to w kalendarium) i kilka „wycieczek” od szarej, ponurej i pełnej smogu wrocławskiej atmosfery (to z kolei w części publicystycznej).

W obrębie naszego miasta warto przenieść się choć na chwilę na Brochów – za pośrednictwem archiwalnych fotografii mieszkańców tego osiedla zebranych przez twórców projektu Domowy Zakład Fotograficzny – oraz na Nadodrze w poszukiwaniu intrygujących napisów razem z autorem fanpage’a Brzydki Wrocław.

Na zachodnie ziemie Polski możecie wyruszyć z Karoliną Kuszyk – autorką książki „Poniemieckie”, która rozmawia z przedstawicielami trzech pokoleń ludzi mieszkających w poniemieckich domach i korzystających z poniemieckich przedmiotów, ze zbieraczami i kolekcjonerami czy też z poszukiwaczami niemieckich skarbów. Kilka fragmentów tej pozycji zaprezentowanych jest „W skrócie”. Do Chin (a dokładnie do Jingdezhen) zabiera was Alicja Patanowska w swojej relacji z pobytu w tym iście ceramicznym miasteczku, gdzie odbywała rezydencję artystyczną. A ducha Japonii prezentuje właśnie OP ENHEIM na wystawie zatytułowanej „Postacie płynącego świata”, gdzie zobaczyć można mariaż prac brytyjskiego artysty Davida Hockneya i japońskiej artystki Asany Fujikawy.

Udanej kulturalnej podróży i miłych wrażeń!

Wszystkie numery „Wrocławskiego Niezbędnika Kulturalnego” znajdziecie na jego stronie. 

- Czytaj także

Popularne wydarzenia

Zobacz więcej
28.02.2020

Peter J. Birch – koncert

Pracownia Komuny Paryskiej 45, ul. Komuny Paryskiej 45 Zobacz na mapie
20.03.2020

Wrocławski Kongres Kultury 2020

Centrum Sztuk Performatywnych Piekarnia, ul. Księcia Witolda 62-67
Zobacz na mapie
p:26956