Login

Register

Login

Register

1.02.2018 Czwartek

Wrocławski Niezbędnik Kulturalny na luty!

Choć luty ma tylko 28 dni, jak co miesiąc stanęliśmy przed wyzwaniem wybrania dla Państwa ponad 100 perełek z bogatej oferty kulturalnej Wrocławia. Części z nich przyglądamy się bliżej w rozszerzonej formie publicystycznej: do Teatru Muzycznego Capitol wraca „Frankenstein”, zaś we Współczesnym na afisz wchodzi „Genialna przyjaciółka”, o czym opowiada nam reżyserka Weronika Szczawińska.

Podczas gdy Centrum Sztuki WRO świętuje 10. urodziny w siedzibie przy ul. Widok 7, Biblioteka Ubrań dopiero otwiera magazyny i lada chwila startuje online. Więcej na ten temat w wywiadach z Violą i Piotrem Krajewskimi oraz Martą Niemczyńską i Agnieszką Zawadzką (wszelkie nawiązanie duetami rozmówców do 14 lutego jest niezamierzone i przypadkowe). Jako że zima we Wrocławiu z roku na rok mniej mroźna, polecamy szczególnej uwadze dwa spacery: szlakiem tragiczno-romantycznych historii, by np. legendą o Bramie Kluskowej „odsłodzić” klimat połowy lutego oraz przewodnik po miejscach, które „zagrały” w produkcjach wrocławskiej Wytwórni Filmów Fabularnych (wśród nich znajduje się Barbara – w tym miesiącu rusza tam nowy cykl spotkań dla młodzieży pod nazwą Akademia Miejska). Kto wie, może przechadzając się po mieście, spotkacie japońskich artystów z grupy IRORI, którzy na początku lutego przyjeżdżają do Wrocławia na rezydencję lub traficie na koncert Magdy Pasierskiej promujący jej nowy projekt „Mapa”.

Oprócz powyższego czekają na Was stałe rubryki: w tym numerze „Niezbędnika” kulturalnie polecają Karolina Micuła i Wojtek Michalak (po raz pierwszy w dziedzinie kultury cyfrowej), Krzysiek Stęplowski pokazuje „brzydsze” (mimo wszystko urocze) oblicze Wrocławia, a dla miłośników łamigłówek przygotowaliśmy szarady na luty. Drodzy Czytelnicy: pączek w dłoń, „Niezbędnik” w kieszeń i plan na kulturalny luty gotowy!

Poczytaj online

- Czytaj także

p:5651