Login

Register

Login

Register

4.09.2018 Wtorek

Wrzesień w Recepcji

Po krótkiej przerwie związanej z pracami remontowymi na terenie podwórka Ruska 46abc Recepcja wraca na kulturalną mapę Wrocławia. Już w czwartek rusza TiFF Festival, którego centrum festiwalowym będzie właśnie Recepcja, pod koniec miesiąca w klubokawiarni przy Ruskiej 46a odbędzie się szereg imprez związanych z szóstą edycją MIASTOmovie.

W najbliższy czwartek o 19:00 zapraszamy na uroczyste otwarcie TiFF Festivalu. Motywem przewodnim tegorocznej edycji imprezy będzie „Współpraca”. Podczas tej edycji przedstawione zostaną projekty z jednej strony opowiadające historię o różnych wymiarach współpracy, a z drugiej takie, które same powstały w wyniku takiej kooperacji. Tradycyjnie odbędzie się również otwarty konkurs, w ramach którego wybierzemy najciekawsze zgłoszone projekty, by pokazać je na wystawach. Program uzupełnią spotkania autorskie, oprowadzania, dyskusje oraz wieczorne, muzyczne wydarzenia.

Szczegółowy program TiFF Festivalu znajduje się TUTAJ.

Pod koniec miesiąca rusza szósta edycja festiwalu filmów o mieście i architekturze MIASTOmovie. W tym roku organizatorzy zaprezentują program skupiony wokół hasła „Ulica”. Recepcja będzie klubem festiwalowym MIASTOmovie i miejscem kilku wydarzeń. Oto ich harmonogram:

26.09, 17:30-20:00 – Otwarcie – wernisaż sceny artystyczno-badawczej MIASTOmovie 6, dla której rozważań punktem wyjścia staną się prace multimedialnych artystów Małgorzaty Łuczyny i Jacka Złoczowskiego. Inspiracją i głównym tematem “STREETdata” są obiektywne, wyizolowane z zachowań użytkowników ulic dane – zbiory informacji zbyt obiektywnych, by być rzeczywistym opisaniem miejskiego życia, stawiające jednak pytania i oferujące odpowiedzi na temat realnego doświadczania ulicy.

26.09, 22:30-00:30 – Antybankiet – na zwieńczenie pierwszego dnia festiwalu zapraszamy na uliczny Antybankiet! Dlaczego Anty? Ponieważ nie będzie miał oficjalnej formuły, jednak musicie przyjść sami, żeby odkryć, co przygotowaliśmy. W kuluarach do rozsądnych godzin nocnych będziemy rozmawiać o ulicy w towarzystwie wrocławskich piw od Doctor Brew i nowatorskiej odsłony street-foodu.

27.09, 17:30-19:00 – Ulica subiektywna:psychogeograficzna – spotkanie z Małgorzatą Łuczyną i Jackiem Złoczowskim, autorami instalacji stanowiących punkt wyjścia dla rozważań przyglądającej się bazom danych sceny artystyczno-badawczej. Dyskusja o nowym, antyobiektywnym sposobie zapisu przestrzeni.

27.09, 22:30-00:30 – Tracks & Recreation – występ Moniki Nowak i Jakuba Kasperkiewicza, który łączy oryginalne wizualizacje z gitarową i ambientalną muzyką na żywo. Tracks & Recreation to wrocławski tworzący oryginalne wizualizacje, luźno nawiązujące do rysunków w Paincie oraz Jakuba Kasperkiewicza, który po raz pierwszy zaprezentuje swój ambientalny, gitarowy live. Ich występy, które miały miejsce m.in. w Przestrzeni Muzycznej Tony oraz nieczynnym już klubie Uff, wprawiały słuchaczy w szeroko rozumiany mindfullness.

28.09, 17:30-19:00 – Ulica niewiadoma – spotkanie z Magdaleną Chmiel z Medialabu Katowice, prezentacja taktyk badawczych, ale przede wszystkim efektów (spacerownik, bazy danych, gry i wystawa) badania: „Wczytani w Kościuszki” (zbieranie danych bez klucza, opieranie się tylko na twardych danych bez udziału ludzi) dedykowanemu jednej z katowickich ulic.

28.09, 22:00-4:00 – Rap po godzinach feat. Radio LUZ – Nie chcemy omijać tak ważnych dla historii muzyki ulic Bronxu. Dlatego w ramach festiwalu MIASTOmovie przygotowaliśmy specjalną kolaborację z redaktorami Radia LUZ, którzy nie tylko karmią siebie i słuchaczy klasyką gatunku, ale też znają jej najdziwniejsze i najszybsze formy. Tych, którzy nie będą mogli przyjść, zapraszamy przed radioodbiorniki, gdzie będzie można posłuchać transmisji części imprezy.

Zagrają:

Baby Meelo (Future Beats)
Whyba (Regime)
Lucca Cipriano (Ultradźwięki)
Sebek Rogalski (Ultradźwięki)
Szymon Baczyński (Burn the Roots)

29.09, 11:00-12:30 – Ulica zbadana i zwizualizowana – spotkanie i prezentacja Michała Dębka interdyscyplinarnych wrocławskich badań ulic Piłsudskiego i Świdnickiej, połączonych z projektowaniem rozwiązań do wdrażania. Opowieść o metodach i narzędziach, grupie badawczej i badanych oraz sposobie projektowania i wprowadzania zmian.

29.09, 22:00-4:00 – Vogue & Diva House – impreza z muzyką house, która odegrała bardzo ważną rolę w życiu społecznym Nowego Jorku. Muzyka ulicy jest często formą manifestu, a house, podobnie jak hip-hop, odegrał w historii amerykańskich miast bardzo ważną rolę społeczną. Między innymi za sprawą voguingu, który będziemy mogli zobaczyć na żywo dzięki Kamili Górny.

Kamila Górny – przedstawicielka pierwszego domu voguingowego w Polsce, House of Army. Wraz ze swoim domem rozkręca ten styl w Polsce, szukając wiedzy, studiując jego kulturę, jeżdżąc na warsztaty, uczestnicząc w różnych eventach w kraju i zagranicą oraz sama je organizując. Stara się rozpowszechniać go na naszej scenie tanecznej, a przede wszystkim ciągle się rozwijać. W swoim tańcu stawia na technikę, muzykalność oraz oryginalność ruchu. Specjalizuję się w takich kategoriach jak hands performance, arms control, runway oraz Old Way.

Zagrają:
Madikoptah
DJ Świnią
Julius

30.09, 11:00-12:30 – Ulica współ-dzielona – prezentacja badań Piotra Szymańskiego i Magdy Śliwińskiej o bike sharingu we Wrocławiu i dyskusja o tym, jak gromadzone bogate dane o ulicach i ich siatce, mogą zostać wykorzystane do społecznej diagnozy wrocławian oraz twardego wyznaczania zmian w wyznaczaniu traktów komunikacyjnych i planowaniu ich charakteru.

- Czytaj także

Popularne wydarzenia

Zobacz więcej
28.02.2020

Peter J. Birch – koncert

Pracownia Komuny Paryskiej 45, ul. Komuny Paryskiej 45 Zobacz na mapie
20.03.2020

Wrocławski Kongres Kultury 2020

Centrum Sztuk Performatywnych Piekarnia, ul. Księcia Witolda 62-67
Zobacz na mapie
p:12658