Login

Register

Login

Register

10.11.2019 Niedziela

WuWA Gra. Poznajemy Biskupin, Sępolno i Dąbie w terenie

WuWa Gra to jesienna propozycja „Modernistycznie zakręconych”, dzięki którym odwiedzimy m.in. tereny przy Zoo, zmierzymy Halę Stulecia, nawarzymy piwa w Browarze i zajrzymy w głąb Sępolna! Podczas dwóch terenowych spotkań będziemy odkrywać rozmaite sekrety Wielkiej Wyspy.

fot. BTW Photographers

Osiedlowe gry miejskie w formie interaktywnego zwiedzania pomogą odkryć lub poznać z innej strony Biskupin, Sępolno i Dąbie. Uczestnicy i uczestniczki międzypokoleniowej zabawy rozwiązywać będą lokalne zagadki, dowiedzą się więcej o historii, atrakcjach i tajemnicach tego terenu.  Projekt skierowany jest nie tylko do mieszkańców i mieszkanek tych osiedli, ale też do wszystkich zainteresowanych odkrywaniem śladów przeszłości Wrocławia, nie tylko w centrum i nie tylko w formie tradycyjnych spacerów.

Naszym głównym celem jest przekazanie wiedzy na temat osiedla w nowatorski sposób. Chcemy zachęcić do wspólnego odkrywania sekretów osiedli w  formie zabawy terenowej. Mamy nadzieję, że wspólna przygoda pomoże wzmocnić aktywną postawę wobec dziedzictwa lokalnego, a przede wszystkim  zwiększy nasze poczucie wspólnoty.” – tłumaczą Modernistycznie Zakręceni.

Zagrajmy w grę

Podczas dwóch spotkań uczestnicy i uczestniczki zabaw rozszyfrują m.in. skrót WuWA i poznają sylwetki architektów tego unikatowego na skalę europejska osiedla. Zmierzą Halę Stulecia, „zdobędą” Iglicę i dowiedzą się więcej o Izbie Pamięci Golgoty Wschodu. Poszukają też domu Marka Hłaski i wspólnie nawarzą piwa w Browarze!

Podczas rozwiązywania zadań zawodnicy i zawodniczki będą musieli wykazać się umiejętnością szybkiej orientacji w terenie i pracy drużynowej. Aby rozwiązać niektóre zagadki będzie trzeba również współpracować z lokalnymi instytucjami!

Na koniec projektu zostanie przygotowana wersja gry do samodzielnej realizacji i bezpłatnego pobrania w różnych lokalizacjach na terenie wspomnianych osiedli.

Harmonogram

17.11, 11:00 | WuWA Gra. Od Biskupina do Sępolna – I spotkanie
start: Siedziba Dolnośląskiej Okręgowej Izby Architektów RP, ul. Wróblewskiego 12, Wrocław  – dawne przedszkole WuWA. Czas trwania: ok. 3 h.

8.12, 11:00 | WuWA Gra. Od Biskupina do Sępolna – II spotkanie
start: Klub Osiedlowy „Gniazdo” ul. Andrzeja Potebni 41, 51-677 Wrocław.

Każda gra potrwa ok. 3 godzin. Zgłoszenia drużyn do gry należy przesyłać na adres: modernistyczniezakreceni@gmail.com

Projekt realizowany jest we współpracy z Mikrograntami.
Więcej o „Modernistycznie zakręconych”: TUTAJ
Partnerzy: Klub Osiedlowy „Gniazdo”, Centrum Historii Zajezdnia, Browar Wielka Wyspa

Do zobaczenia na osiedlu!

Więcej informacji o inicjatywach współorganizowanych w ramach Mikrograntów: www.facebook.com/mikrogranty i www.strefakultury.pl/Mikrogranty

- Czytaj także

p:24154