Login

Register

Login

Register

30.04.2020 Czwartek

Wydanie specjalne „Wrocławskiego Niezbędnika Kulturalnego” już dostępne!

Drodzy czytelnicy "Wrocławskiego Niezbędnika Kulturalnego"! Nawet nie wyobrażacie sobie, jak bardzo się cieszymy, że po miesięcznej przerwie w dostarczaniu informacji kulturalnych z pierwszej ręki znów możemy za pośrednictwem tego wydania być z wami.

„Niezbędnik” do obejrzenia w przeglądarce internetowej TUTAJ
„Niezbędnik” do pobrania na urządzenia mobilne w formacie PDF 

Co prawda być w nieco specyficznych warunkach, ale nie tracimy nadziei – wszystko zmienia się bardzo szybko, więc liczymy, że już niebawem zagrożenie minie i będziemy się urządzać w „nowej” normalności.

I o tym traktuje to wydanie specjalne. Nie zawiera tradycyjnego kalendarium wydarzeń, bo instytucje – podobnie jak chwilowo „Niezbędnik” – przeniosły swoje działania do sieci, a dzieje się tam dużo (tej cyfryzacji działalności przyglądamy się w artykule „Z internetowej strony”). W rubryce 5 pytań do… rozmawiamy z reprezentantami kin, muzeów, galerii, teatrów czy centrów kultury o skutkach „przeprowadzki” do internetu i planach na przyszłość. Oprócz perspektywy wrocławskiej, udało nam się pozyskać różne punkty widzenia na globalny kryzys z Japonii, Ukrainy, Słowacji, Słowenii, Litwy, Niemiec i Holandii (więcej w artykule „Siedem głosów ze świata”).

Koronawirus to nie pierwsza epidemia, z jaką mierzy się Wrocław: o historii z pozytywnym zakończeniem, czyli epidemii czarnej ospy w latach 60., opowiada w książce „Zaraza” Jerzy Ambroziewicz (której fragmenty możecie przeczytać w rubryce W skrócie) i tekst „Architektura zdrowia”, zaś Tajemniczy Wrocław przygotował dla was podróż w czasie do XIX wieku, gdy ulicą Białoskórniczą płynęła Czarna Oława zasypana z powodu epidemii cholery.

Wiemy, że trudno usiedzieć w domu, więc w tym specjalnym numerze znajdziecie kilka stron, które pomogą wam się kulturalnie rozerwać, a mowa o aż czterech kulturalnie polecających, podwojonej liczbie szarad i psychoteście „Jakim instrumentem jesteś?”.

Bądźcie z nami – razem raźniej. I czytajcie na zdrowie!

Tagi:

Niezbędnik

- Czytaj także

p:28830