Login
Register

Login
Register

24.05.2019 Piątek

Wyjedź w kulturalną podróż ze Strefą Kultury Wrocław! Trwa nabór do Kultury Mobilnej 9.0

Wizyta studyjna w Stanach Zjednoczonych? Wyjazd na konferencję naukową do Paryża, a może trasa koncertowa na Bałkanach? Strefa Kultury Wrocław zaprasza do udziału w czerwcowym naborze do Kultury Mobilnej – programu wsparcia mobilności środowisk twórczych Wrocławia i Dolnego Śląska! Zgłoszenia przyjmowane będą do 24 czerwca.

fot Alicja Kielan

Prowadzony od 2017 roku program skierowany jest w szczególności do artystów, kuratorów, menedżerów, aktywistów, animatorów i badaczy kultury z Wrocławia i Dolnego Śląska, którzy indywidualnie lub w grupach planują w 2019 roku realizację swoich projektów za granicą.

Nabór do dziewiątej edycji trwał będzie w dniach 3–24 czerwca. Wnioski składane w ramach Kultury Mobilnej 9.0 mogą obejmować propozycje wyjazdów zarówno w ramach rezydencji artystycznych i wizyt studyjnych, jak i podróże na zagraniczne przeglądy sztuki, festiwale, konferencje naukowe, trasy koncertowe, wystawy czy warsztaty. Zwycięzcy otrzymają wsparcie do 3000 złotych brutto na pokrycie kosztów transportu i zakwaterowania.

Kulturalni Podróżnicy

Dotychczas z programu skorzystało ponad 50 przedstawicieli lokalnych środowisk twórczych. Uczestnicy Kultury Mobilnej wyjechali m.in. do Tokio (Maciej Bujko, 2017), Meksyku (Karolina Wycisk, 2018) oraz Nowego Jorku (Natalia Gołubowska, 2018). W pierwszej w tym roku edycji wprowadzona została istotna zmiana: o wparcie ubiegać się mogą także osoby planujące udział w zagranicznych festiwalach i przeglądach sztuki, konferencjach i seminariach, a także koncertach, wystawach czy spektaklach. W lutowej odsłonie naboru zwyciężyli m.in. Karolina WłodekAdam MartyniakAgata Lankamer, którzy wspólnie wybrali się do Sztokholmu na Supermarket 2019 Stockholm Independent Art Fair, Lena Czerniawska, która wyjedzie do Australii na tournée, gdzie zaprezentuje improwizacje rysunkowo-dźwiękowe oraz Rafał Łuc, który uda się do studia Eole we francuskim Blagnac, by wspólnie z Pierrem Jodlowskim zarejestrować kompozycję „Something out of Apocalypse”.

Spotkanie informacyjne

W przypadku pytań i wątpliwości odnośnie do warunków i procesu składania aplikacji warto przyjść na organizowane 5 czerwca spotkanie informacyjne w Barbarze. Od godziny 17:30, oprócz koordynatorki programu, dostępne będą także uczestniczki poprzednich naborów – kuratorka Agata Ciastoń oraz artystka i animatorka Natalia Gołubowska, które opowiedzą o swoich doświadczeniach związanych z wyjazdami w ramach programu Kultura Mobilna.

Kultura Mobilna 9.0

nabór wniosków: 3/06 — 24/06/2019
spotkanie informacyjne: 5/06/2019
wyniki: 5/07/2019
wyjazdy: 12/07 – 13/12/2019

Formularz wniosku, regulamin naboru oraz pozostałe dokumenty dostępne będą na stronie www.strefakultury.pl/AIRWro w zakładce NABORY od 3 czerwca.

Wnioski do Kultury Mobilnej 9.0 można przesyłać od 3 czerwca do północy 24 czerwca 2019 roku na adres e-mail: airwro@strefakultury.pl. W czasie trwania naboru pod tym adresem można je też konsultować. Wyniki ogłoszone zostaną 5 lipca.

Kultura Mobilna prowadzona jest w ramach programu AIR Wro Strefy Kultury Wrocław.

- Czytaj także

FreshMail.pl
 
p:18654