15.02.2018 Czwartek

Znamy wyniki naboru na rezydencję w Geh8!

Autor: Strefa Kultury Wrocław

Znamy wyniki naboru na rezydencję w Dreźnie. Paweł Kowalski, wrocławski kurator i producent, już w kwietniu uda się do GEH8 Art Space and Studios aby zrealizować tam swój projekt „Revolution: Art in Times of social unrest”. We Wrocławiu z kolei gościć będziemy Mariana Kaisera, który w maju spędzi cztery tygodnie w archiwum Centrum Sztuki WRO.

Marian Kaiser

Paweł Kowalski

Współpraca pomiędzy Wrocławiem i Dreznem sięga lat sześćdziesiątych ubiegłego wieku, a umowa o partnerstwie znowelizowana została na początku lat dziewięćdziesiątych i od tego czasu oba miasta współpracują ze sobą, także w obszarze kultury. Strefa Kultury Wrocław w tej współpracy uczestniczy, przede wszystkim w ramach programu AIR Wro. 

Paweł Kowalski jest kuratorem, producentem i artystą wizualnym, od lat związanym z organizacją wrocławskiego TIFF Festivalu. Współtwórca i koordynator wielu projektów artystycznych i wystaw, uczestnik międzynarodowych rezydencji i wydarzeń kulturalnych. Współzałożyciel PANATO, absolwent ASP oraz UE we Wrocławiu. Zapalony podróżnik, fan stand-upu, sztuki komiksu, muzyki grunge i nieodpowiednich żartów.

Marian Kaiser jest teoretykiem mediów, kuratorem i autorem. Studiował Kulturoznawstwo, Literaturę, Filozofię i Studia Azji Południowo-Wschodniej na Uniwersytecie Humboldta w Berlinie i wykładał w Berlinie, Dreźnie, Yogyakarcie i Giessen. W latach 2010-2013 był absolwentem studiów doktoranckich „Transnational Media Events” na Justus-Liebig-University Giessen. W latach 2013-2014 był adiunktem w dziale „FAST – Framing Art, Science, Technology”, wspólnym projekcie Akademii Sztuk Pięknych, Politechniki i Uniwersytetu Nauk Stosowanych w Dreźnie.

Partnerzy:

GEH8 Art Space and Studios

Centrum Sztuki WRO

Biuro Ochrony Zabytków i Dóbr Kultury w Dreźnie

Urząd Miasta Wrocław

- Czytaj także

Polecamy

Zobacz więcej