Login

Register

Login

Register

20.07.2020 Poniedziałek

Zapraszamy do miejskiego kurortu! Zaczynamy wakacje z „Uzdrowiskiem Leśnica”.

Tego lata zażywamy leczniczych zabiegów dla ciała i umysłu nie w Izerach czy Karkonoszach, ale w samym Wrocławiu! Trójką lub dziesiątką suniemy do samej pętli tramwajowej i po kilkunastu krokach lądujemy w naszym leśnickim uzdrowisku, sobotnie południa spędzając na warsztatach w przyzamkowym parku!

Wsiąść do pociągu na Dworcu Głównym we Wrocławiu, by po chwili znaleźć się w małym, podmiejskim uzdrowisku, spędzić czas w jednej z restauracji i po prostu - pooddychać świeżym powietrzem. Tak wyglądał niejeden weekend mieszkańców i mieszkanek w Breslau. Grupa nieformalna „Kuracjuszki”, czyli trzy pełne zapału i miłości do osiedla dziewczyny, postanowiła przywrócić ducha tamtych czasów i przypomnieć leczniczy charakter Leśnicy, z którego słynęła ona przed laty.

Ta zachodnia dzielnica Wrocławia, z racji swojego położenia, przed wojną uznawana była za miejsce o dobroczynnych dla zdrowia właściwościach. Do tej pory w Leśnicy można znaleźć wiele pięknie zdobionych willi zbudowanych na początku XX w., które służyć miały czynnościom związanym z zażywaniem relaksu, wypoczynkiem i regeneracją sił witalnych. Dzisiaj świadczą o dawnym uzdrowiskowym charakterze osiedla, który Anna Lewińska, Zuzanna Tokarska i Martyna Zaradkiewicz chcą przywołać swoim projektem „Uzdrowisko Leśnica”.

Zapraszamy Was na wyjątkowy, letni turnus uzdrowiskowy w Leśnicy. W sierpniu i wrześniu będziemy sięgać po różne elementy życia leśnickich kuracjuszy. Przed nami warsztaty zdobienia kubków uzdrowiskowych, tworzenia specjalnych uniformów i pachnących szamponów w kostce z lokalnych ziółek.

Program uzdrowiskowych wydarzeń uzupełnią historyczny, interaktywny spacer z przewodnikiem i międzypokoleniowa potańcówka na tarasach leśnickiego zamku!

Harmonogram:

Wszystkie wydarzenia odbywać się będą w Centrum Kultury Zamek (pl. Świętojański 1), a przy dobrej pogodzie w parku przy zamkowych tarasach!

8.08 | 11:00 -  Kosmetyki naturalne - warsztaty robienia szamponu w kostce z wykorzystaniem lokalnych roślin, prowadząca: Agnieszka Lasota | regulamin wydarzenia

22.08 | 11:00 - Naczynie z uzdrowiska - warsztaty rysunków naszkliwnych na naczyniach użytkowych, prowadząca: Martyna Zaradkiewicz | regulamin wydarzenia

29.08 | 11:00 - Uniform uzdrowiskowy - warsztaty zdobienia ubrań sitodrukiem, prowadząca: Zuzanna Tokarska | regulamin wydarzenia

5.09 | 16:00 - Spacer po uzdrowisku - interaktywny spacer historyczno-architektoniczny, prowadzący: Michał Kaczmarek

19.09 | 19:00 - “Koniec turnusu” - finałowy dancing międzypokoleniowy na tarasach Zamku na zakończenie letniego turnusu!

UWAGA! Na warsztaty oraz spacer obowiązują zapisy na maila: uzdrowiskolesnica@gmail.com

Spotkania organizowane będą z zachowaniem odpowiednich środków ostrożności. Zapoznajcie się z regulaminem wydarzenia (https://bit.ly/regulamin-uzdrowisko-lesnica-warsztat1), nie zapomnijcie też zabrać ze sobą środków ochrony osobistej (np. maseczek).
Spotkania prowadzone będą w języku polskim, udział w nich jest bezpłatny, a liczba osób limitowana!

Partnerem projektu jest CK Zamek we Wrocławiu

Projekt realizowany w ramach Edycji 22. Programu Mikrogranty.

- Czytaj także

p:31206