Login

Register

Login

Register

1.04.2019 Poniedziałek

„Zagnieźdź się” – warsztaty Dominiki Kulczyńskiej

Autor: Strefa Kultury Wrocław

Już 7.04 zapraszamy do Studia Zakwas na prowadzone przez Dominikę Kulczyńską warsztaty „Zagnieźdź się”. Wydarzeniem tym nawiązujemy do zorganizowanej w Galerii Sztuki Tętno wystawy „Gatunki wędrowne”, w ramach której Kulczyńska przedstawiła serię prac i obiektów związanych z tematyką miejskich ptaków i ich związku z ludźmi.

Fot. Jerzy Wypych

Fot. Jerzy Wypych

Choć mogłoby się wydawać, że daleko miastom do bycia naturalnym siedliskiem, to dla wielu gatunków zwierząt ta zurbanizowana przestrzeń stanowi dom. Jednym z tych gatunków jest jaskółka oknówka (Delichon urbicum). Jej obecność wpływa na harmonię miejskiego ekosystemu, a także kondycję życia ludzi. Niestety w ostatnich lata liczba jaskółek i innych ptaków zamieszkujących polskie miasta drastycznie spada. Jedną z przyczyn coraz mniejszej obecności jaskółek oknówek w miastach jest coraz mniejsza ilość dostępnego dla nich błota, które ptaki te wykorzystują do budowy swoich gniazd.

W czasie warsztatów powstaną gniazda dla jaskółek oknówek, które każdy uczestnik będzie mógł zabrać ze sobą do domu i zawiesić w odpowiednim miejscu, aby zaprosić z powrotem te ptaki do swojego środowiska.

7 kwietnia 2019, Studio Zakwas, Fandom, pl. Grunwaldzki 6/5 Wrocław

godz. 12.00 (grupa I) i godz. 15.30 (grupa II)

Warsztat odpowiedni także dla rodziców z dziećmi.

Liczba miejsc ograniczona.

Obowiązują zapisy na adres mejlowy: zakwas.studio@gmail.com

Warsztat prowadzi Dominika Kulczyńska.

Warsztaty „Zagnieźdź się” organizowane są przez Strefę Kultury Wrocław w ramach programu AIR Wro jako program towarzyszący wystawie „Gatunki wędrowne” w Galerii Sztuki Tętno.

- Czytaj także

p:17322