Login

Register

Login

Register

12.08.2020 Środa

Ekspresowe Mikrogranty – zbliża się ostatni w tym roku nabór!

Za oknami lato w pełni, działania projektowe w toku, ale my nie chcemy na tym poprzestać i już teraz odsłaniamy karty na jesień: od 1 września zapraszamy do udziału w trzecim naborze do Mikrograntów! Jak co roku w wersji ekspresowej – tym razem na realizację inicjatyw będziecie mieć niespełna trzy miesiące. Szykujcie swoje pomysły na końcówkę tego pełnego wyzwań roku!

Od jakiegoś czasu realizujemy wspólnie projekty, które zostały wybrane w dwóch poprzednich naborach. Działamy razem z Wami w nowym reżimie sanitarnym, dbając o bezpieczeństwo, ale nie rezygnując z wartościowych, pozwalających na zdobycie nowych umiejętności i znajomości projektów.  

Zdajemy sobie sprawę, że nowa rzeczywistość społeczna to życie i działanie z pandemią u boku. Widząc wielki zapał i entuzjazm wśród inicjatorów i inicjatorek aktualnych projektów, wiemy, że czekacie na kolejne możliwości realizacji własnych pomysłów. Jesteśmy pewni, że wspólnie znajdziemy świetne formy bezpiecznej realizacji Waszych inicjatyw. Ruszajcie więc na osiedla, podwórka czy do parków i planujcie nowe działania!  

Do naboru gotowi…Start!

Poszukiwanie nowych propozycji na osiedlowe aktywności potrwa od 1 do 15 września. Jak co roku, istotnym elementem wrześniowego naboru jest czas. Na realizację propozycji będzie go bowiem bardzo mało. Od ogłoszenia wyników na początku października, do ostatniego dnia na zamknięcie projektu będziecie mieć nieco ponad dwa miesiące!  

Jakie projekty możecie zgłaszać w nadchodzącym naborze? Przede wszystkim „skrojone” na warunki, w których nie należy gromadzić się w większych grupach, trzeba za to pamiętać o zakrywaniu ust i nosa. Warto planować też działania o nieco mniejszym niż zazwyczaj kalibrze. Co pozwoli na ich realizację w bezpieczny i rozsądny sposób, a także umożliwi „zmieszczenie się” w czasie.

Trzy ścieżki do wyboru

Tradycyjnie do Mikrograntów zgłosić można swoje pomysły z zakresu animacji, rekreacji, aktywizacji społecznej, edukacji, związane z wszystkimi dziedzinami sztuki oraz inne działania o charakterze kulturotwórczym. Nabór niezmiennie podzielony jest na trzy ścieżki:

  • dla osób fizycznych (również tych prowadzących działalność gospodarczą) i grup nieformalnych,
  • grup młodzieżowych, czyli osób od 13 do 21 roku życia,
  • organizacji pozarządowych działających do 5 lat oraz starszych, których przychód za ostatni zamknięty rok obrotowy nie przekroczył 3 tysięcy złotych brutto.

Zwycięskie projekty otrzymają wsparcie finansowe od 1 do 10 tysięcy złotych brutto w zależności od ścieżki. Mogą także liczyć na pomoc organizacyjną, promocyjną, administracyjną i logistyczną.

Konsultacje, spotkania i dokumenty

Dokumenty, regulaminy i poradniki są dostępne na stronach poszczególnych ścieżek. Jak zawsze możecie też liczyć na mailowe i telefoniczne konsultacje. Koordynatorzy i koordynatorki zespołów Strefy Kultury Wrocław i Fundacji Umbrella, będą czekać na Was pod numerami dostępnymi na stronach www i mailami:

Spotkajmy się!

O najważniejszych terminach, zasadach współpracy i przykładowych działaniach dowiecie się podczas spotkań informacyjnych. Tym razem spotkamy się zarówno na żywo, jak i w sieci! Pierwsze z nich, organizowane na żywo odbędzie się 25 sierpnia o godzinie 17:30 w Sektorze 3 (ul. Legnicka 65). Kolejne zaplanowano na 3 września o godzinie 17:30 w Barbarze (ul. Świdnicka 8b).

Z kolei w sieci spotkamy się na trzech rozmowach, które będą transmitowane na Facebooku Mikrograntów. 26 sierpnia odbędzie się spotkanie dla grup młodzieżowych, 27 sierpnia dla osób fizycznych i grup nieformalnych, a 28 sierpnia zapraszamy przedstawicieli organizacji pozarządowych. Relacje rozpoczną się punktualnie o godzinie 17:00.

Do zobaczenia w mieście!

Więcej informacji:
www.wroclaw.pl/mikrogranty
www.facebook.com/mikrogranty 
www.instagram.com/mikro.granty

///

Mikrogranty

to ogólnomiejski program wsparcia oddolnych inicjatyw lokalnych, w ramach którego mieszkańcy i mieszkanki Wrocławia (głównie, choć nie jest to wymóg formalny) mogą realizować swoje pomysły na działania z zakresu animacji, rekreacji, aktywizacji społecznej, edukacji, związanych z wszystkimi dziedzinami sztuki oraz inne o charakterze kulturotwórczym.

Celem programu jest umożliwienie zdobycia i rozwoju umiejętności niezbędnych do skutecznego wpływu na swoje miasto, prowadzenia oddolnych inicjatyw z sąsiadami, a także zachęcenie do kreatywnej dyskusji i wymiany poglądów. Ważne jest dla nas wykorzystywanie potencjału funkcjonalno-przestrzennego wrocławskich osiedli do realizacji inicjatyw aktywizujących i więziotwórczych, z naciskiem na aktywizację obszarów położonych poza Starym Miastem.

Mikrogranty to też liczne działania edukacyjne. W 2020 roku możecie wziąć udział w czterech weekendowych Warsztatach Mikrograntów i trzymiesięcznym cyklu Akademia Mikrograntów 5.

Program powstał w 2018 roku z połączenia trzech programów. Funkcjonujących we Wrocławiu od 2014 roku mikroGRANTÓW ESK Wrocław 2016, prowadzonych przez Biuro Festiwalowe Impart 2016 oraz działających w 2017 roku Wrocławskiego Funduszu Małych Inicjatyw i Młodzieżowego Budżetu Obywatelskiego Wrocławia prowadzonych przez Fundację Umbrella.

- Czytaj także

Popularne wydarzenia

Zobacz więcej
19.09.2020

Pochwała wspólnoty – rozmowa

Infopunkt Nadodrze – Łokietka 5, ul. Władysława Łokietka 5 Zobacz na mapie
27.09.2020

Kinematograf Wrocławski: „Wrocławska Szkoła Filmowa” – spacer filmowy

Miejsce zbiórki zostanie wysłane po rejestracji. Zobacz na mapie
9.10.2020

56. Jazz nad Odrą: Piotr Wojtasik: „VOICES”

Impart, sala teatralna
Mazowiecka 17
50-412 Wrocław
Zobacz na mapie
10.10.2020

56. Jazz nad Odrą: Jazz Forum Talents | Możdżer – Lemańczyk – Łosowski

Impart, sala teatralna
Mazowiecka 17
50-412 Wrocław
Zobacz na mapie
p:31623