Login

Register

Login

Register

23.05.2020 Sobota

Zespół artystów ze spektaklu „Prometeusz” wystąpił na Mobilnej Scenie Strefy Kultury Wrocław

Pokazy akrobatyczne, taneczne i cyrkowe – Mobilna Scena Strefy Kultury Wrocław tym razem zaskoczyła mieszkańców Nowego Dworu.

fot. BTWphotographers

fot. BTWphotographers

W najnowszej odsłonie projektu wystąpiła grupa Everest Production – dobrze znana wrocławskiej publiczności z akrobatyczno-tanecznego spektaklu „Prometeusz”, który od kilku lat prezentowany jest w Imparcie.  Jacek Marks, Paweł Pater, Anna Sobera, Jakub Wójcik, Marta Kowalewska, Marcin Janiak, Veronica Motta, Paweł Adamus, Emila Dawiec, Tomasz Koszański, Aneta Mazur oraz Piotr Małecki zaprezentowali się solo i duetach. Na widownię zgromadzoną w oknach i na balkonach czekały popisy akrobatyczne, pokazy taneczne i występy inspirowane sztuką cyrkową.

Everest Production to firma zajmująca się szeroko pojętą produkcją artystyczną. Na co dzień działająca w Polsce, jak i również w innych krajach Europy (Niemcy, Austria, Słowacja, Holandia, Francja, Walia, Włochy) oraz w krajach Azjatyckich (Dubaj, Katar, Korea Południowa). Jest to również grupa zrzeszająca miłośników sztuki cyrkowej i teatralnej oraz kochająca ruch sceniczny.

W kolejną podróż po wrocławskich podwórkach Mobilna Strefa SKW zabierze Justynę Szafran, Rafała Karasiewicza i Kubę Olejnika z projektem „Nie ma”. Osiecka/Satanowski. Utwory Agnieszki Osieckiej w nowych aranżacjach i interpretacjach zabrzmią już 25 maja. Dokładna lokalizacja koncertu nie zostanie ujawniona ze względów bezpieczeństwa – dla wszystkich zainteresowanych Strefa Kultury Wrocław przygotowała transmisję online, która będzie dostępna na facebookowym profilu instytucji.

***

Mobilna Scena Strefy Kultury Wrocław jest częścią programu naszej instytucji, który realizujemy w duchu akcji „Zostań w domu”. Poprzez projekt zachęcamy mieszkańców, by pozostawali w domach i zdołali wytrzymać jeszcze chwilę reżim stanu epidemii. Tym samym tworzymy nowe zbiorowości – odizolowanych odbiorców kultury (oddzielonych od siebie ścianami mieszkań), tj. zbiorowości jedynie w wymiarze duchowym, a nie fizycznym.

- Czytaj także

p:29658