Login

Register

Login

Register

3.12.2019 Wtorek

Zimowy „Niezbędnik” już dostępny

Tak obszernego wydania „Wrocławskiego Niezbędnika Kulturalnego” jeszcze nie było! Organizatorzy wydarzeń dosłownie zasypali nas ich ilością, wobec czego stanęliśmy przed wyzwaniem przygotowania w miesiąc numeru dwumiesięcznego, który ma prawie 100 stron!

Okładka zimowego wydania

Jak na świąteczno-zimowe wydanie przystało – poza kalendarium ponad 200 wydarzeń – w środku czekają na was okołoświąteczne teksty. Na początek prezenty: jeśli zależy wam na podarunkach unikatowych, lokalnych, zajrzyjcie do naszego zestawienia. W grudniu odbywa się też spora ilość targów designu, dobrych książek i… wszystkiego dobrego. Następnie: przerwa świąteczna i dużo czasu wolnego, dlatego w artykule „Portret zbiorowy” słowem naszkicowaliśmy wystawy godne uwagi we wrocławskich galeriach i muzeach, a gdy tylko wyjdzie słońce, zapraszamy na spacer po Sępolnie. Wreszcie: Sylwester – gdzie pójść, co robić, z kim go spędzić? Na to też jesteśmy przygotowani i służymy kulturalną radą.

Podobnie jak nasi „kulturalnie polecający”, czyli aktorka Anna Krotoska i architekt Zbigniew Maćków. Jedna rekomendacja (koncert Marcin Wasilewski Trio w Imparcie) na tyle nas zaintrygowała, że udało nam się porozmawiać z muzykami o ich jubileuszu pracy artystycznej. Kolejni rozmówcy – również z muzycznego, choć zdecydowanie nie klasycznego kręgu – to stowarzyszenie regime brigade: opowiadają nam o swoich pięciu latach działalności i planach na przyszłość.

A nasze redakcyjne plany są niezmienne: nadal będziemy przygotowywać dla was – najrzetelniej i najciekawiej jak tylko umiemy – wrocławski kulturalny niezbędnik. Życzymy sobie koncertowego wywiązywania się z tego zadania, a wam, drodzy czytelnicy, samych przyjemnych kulturalnych doświadczeń. Do siego roku!

 

- Czytaj także

Popularne wydarzenia

Zobacz więcej
18.0719.07.2020

Warsztaty Mikrograntów: mikrodziałania w klimacie do zmiany

Stowarzyszenie Żółty Parasol (ul. Prusa 37-39), Ołbiński Ogród Otwarty (ROD Lepsze Jutro) Zobacz na mapie
6.10.2020

56. Jazz nad Odrą: koncert otwarcia (nowa data)

Hala Stulecia
ul. Wystawowa 1
51-618 Wrocław
Zobacz na mapie
p:24782