Login

Register

Login

Register

22.03.2019 Piątek

Znamy nowego menadżera Komuny Paryskiej 45

Poznaliśmy zwyciężczynie w konkursie na nowego gospodarza Pracowni Komuny Paryskiej 45 – od lipca kulturalną przestrzeń dla mieszkańców Przedmieścia Oławskiego poprowadzi Natalia Gołubowska. Jej zwycięski projekt będzie realizowany w ramach programu „Sąsiadujemy” Strefy Kultury Wrocław.

W dniach 21 i 22 marca odbyły się negocjacje z piątką finalistów konkursu na nowego menadżera Pracowni Komuny Paryskiej 45. Po przeprowadzonych rozmowach Komisja konkursowa postanowiła wybrać Natalię Gołubowską, założycielkę Otwartego Zakładu Artystycznego (OZArt).

Jej autorska Pracownia Twórcza OZArt działa na terenie Wołowa. Natalia prowadzi tam szereg projektów edukacyjnych, artystycznych i społecznych. Wśród tych aktywności znajdują się: zajęcia z grafiki warsztatowej, projektowania i fotografii, twórcze działania w ramach wystaw, wydarzeń plenerowych, konferencji, festiwali czy autorskie projekty graficzne realizowane w oparciu o działania twórcze (wystawy, publikacje, kreatywne projekty promocyjne).

Ocena punktowa pięciu finałowych koncepcji:

9 pkt | Fundacja Życie z Pasją
15 pkt | OZArt Otwarty Zakład Artystyczny Natalia Gołubowska
6 pkt | Teatr Układ Formalny
9 pkt | Societa’ Dante Alighieri
12 pkt | Fundacja t:

Na realizację swojej inicjatywy Natalia Gołubowska otrzyma wsparcie finansowe w wysokości 65 tysięcy złotych brutto. Projekt realizowany będzie w okresie od 1 lipca 2019 roku do 15 grudnia 2020 roku.

Dzięki otwartej formule, w konkursie mogli wziąć udział zarówno mieszkańcy Przedmieścia, jak i innych części Wrocławia, a także organizacje pozarządowe, spółdzielnie socjalne, podmioty gospodarcze oraz osoby z innych miejscowości. Propozycje projektów miały angażować i aktywizować mieszkańców, nie musiały jednak być bezpośrednią kontynuacją działań prowadzonych we wcześniejszych latach.

Pracownia Komuny Paryskiej 45

Jedna z lokalizacji Strefy Kultury Wrocław to miejsce na działania artystyczne oraz platforma wymiany doświadczeń pomiędzy społecznością Przedmieścia Oławskiego a zaproszonymi tam artystami i animatorami. W Pracowni prowadzono już m.in. zajęcia artystyczne dla najmłodszych, programy dla seniorów, zajęcia teatralne, taneczne, a także wystawy, koncerty, pokazy filmowe i spotkania informacyjne.

Od marca 2018 roku Pracownia jest w rękach kolektywu Novy Ruch Teatr – zwycięzców pierwszej edycji konkursu na menadżera. Pod ich okiem mieszkańcy „Trójkąta” stworzyli Teatr Komuny Paryskiej i przygotowali m.in. osiedlowy musical, do którego napisali teksty piosenek, skomponowali muzykę i zbudowali scenografię. Efektem tych prac jest wydany album z piosenkami z musicalu „Trójkąt. 45°”. W 2019 roku koordynatorzy zaplanowali otwarte dla wszystkich chętnych działania teatralne i performatywne oraz zajęcia dla dzieci. Kolektyw poprowadzi Pracownię do końca czerwca.

- Czytaj także

p:17096