Login
Register

Login
Register

5.03.2018 Poniedziałek

Znamy program 54. Jazzu nad Odrą

fot Dunvael Photography

Znamy program tegorocznego Jazzu nad Odrą – podczas pięciu festiwalowych dni, na czterech scenach pojawi się ponad stu muzyków z całego świata. 54. edycja JnO to koncerty znakomitych jazzmanów w projektach specjalnych, amerykańscy giganci jazzu, obiecujący artyści młodego pokolenia oraz kolejna odsłona prestiżowego konkursu na Indywidualność Jazzową. To także wielki finał, czyli Światowy Dzień Jazzu Polskiego. Jeden z najstarszych festiwali jazzowych w Polsce odbędzie się we Wrocławiu w dniach 26–30 kwietnia. Bilety już w sprzedaży!


Materiały dla mediów (pełna informacja prasowa, program, zdjęcia, grafika oraz spot wideo): TUTAJ

Tegoroczną edycję festiwalu zainaugurują debiutujący na Jazzie nad Odrą muzycy z Trondheim Jazz Orchestra, którzy wystąpią ze znanym już wrocławskiej publiczności Mariusem Nesetem. Pierwszego dnia poznamy też efekty współpracy trzech wybitnych jazzmanów – Leszek Możdżer, dyrektor artystyczny JnO, zagra razem z Eddiem Danielsem i Darkiem Oleszkiewiczem. Kontrabasista pojawi się także w projekcie pochodzącego z Japonii pianisty, Keia Akagiego. Do Wrocławia przyjadą legendarni Yellowjackets, w dwóch koncertach wystąpi Mike Moreno, usłyszymy też najnowszy repertuar trębacza Toma Harrella i utwory z albumu „Music from Our Soul” basisty Charnetta Moffetta.


Nad Odrą zagra fantastyczny wrocławski septet EABS, przekraczający granice gatunkowe skład Quindependence oraz laureaci zeszłorocznego Grand Prix Jazzu nad Odrą – Adam Jarzmik Quintet, do których dołączy gość specjalny, Mike Moreno. Prawdziwym muzycznym maratonem będzie wielki finał festiwalu, czyli Światowy Dzień Jazzu Polskiego. Na trzech scenach w Imparcie i plenerowej na placu Społecznym, pojawi się kilkunastu polskich wykonawców, wśród nich m.in.: Krystyna Stańko, Sabina Meck, Crash, Bronisław Suchanek, Sławek Jaskułke, Łukasz Kokoszko, Maciej Sikała, Pokusa, Tubis Trio, a także Kraków Street Band i Mitch & Mitch.


Bilety i karnety na 54. Jazz nad Odrą już w sprzedaży. Bilety dostępne na stronach www.jazznadodra.pl, strefakultury.pl, www.eventim.pl oraz w kasie Impartu (ul. Mazowiecka 17) i stacjonarnych punktach sprzedaży w Empiku, Media Markcie i Saturnie.

Więcej informacji: www.jazznadodra.pl | strefakultury.pl
Materiały dla mediów (pełna informacja prasowa, program, zdjęcia, grafika oraz spot wideo): TUTAJ
Zapraszamy do akredytowania się na 54. Jazz nad Odrą. Formularz akredytacyjny i regulamin: www.54jazznadodra.evenea.pl

W razie pytań prosimy o kontakt:
Kajetan Buturlak, +48 506 130 768, kajetan.buturlak@strefakultury.pl
Kuba Żary, +48 502 824 381, kuba.zary@strefakultury.pl

- Czytaj także

p:7829