Login

Register

Login

Register

26.04.2021 Poniedziałek

Znamy wyniki kwietniowego naboru do Kultury Mobilnej 2021!

Ogłaszamy pierwszą turę wyników tegorocznej Kultury Mobilnej! Udział w programie rezydencji Cité internationale des arts w Paryżu i wyjazd na Pamoja Zanzibar Festival – to kolejne zagraniczne inicjatywy, podczas których swoją twórczość zaprezentują reprezentanci kadr kultury z Wrocławia i Dolnego Śląska.

Plakat

W trwającym od 1 do 17 kwietnia pierwszym w tym roku naborze do Kultury Mobilnej czekaliśmy na propozycje udziału w zagranicznych projektach w ramach rezydencji artystycznych, wizyt studyjnych, przeglądów sztuki, konferencji czy w innych wydarzeniach i projektach, dzięki którym twórcy z Wrocławia i Dolnego Śląska będą mieli okazję rozwijać swoje umiejętności, zaprezentować swoje działania i budować relacje międzynarodowe. W 2021 roku wprowadziliśmy istotną zmianę: akceptowane są także aplikacje na wyjazdy sieciujące służące pozyskiwaniu partnerów!

Czyje wyjazdy wspieramy jako pierwsze w tym roku?

Mo Abd Ulla, artysta wizualny, kurator pokazów i warsztatów, wykładowca i doktorant na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu wraz z początkiem lipca uda się do Paryża, gdzie realizować będzie projekt MONU-MENT. Artysta zbada zagadnienie pamięci zbiorowej i pomników pamięci, a także historyczną ewolucję zabytków na terenie Francji. Wyjazd odbędzie się w ramach programu rezydencji Cité internationale des arts, który bazuje na współpracy artystów i kreatywnych praktyków kultury zapewniając im dynamiczne i inspirujące środowisko pracy.

Radek Bond Bednarz, Łukasz Dembiński, Piotr Gospodarczyk, Matylda Gerber oraz Filip Zakrzewski reprezentując grupę muzyczną NGOMADS, także w lipcu, udadzą się na Pamoja Zanzibar Festival. Na program festiwalu oprócz koncertów składać się będą wydarzenia o charakterze poznawczym, pro-społecznym oraz edukacyjnym. Członkowie grupy wezmą udział w spotkaniach z lokalnymi muzykami z Zanzibaru, Tanzanii, Kenii oraz artystami z innych część świata. Dzięki nawiązanej współpracy z Dhow Countries Music Academy muzycy przeprowadzą warsztaty z udziałem studentów i nauczycieli akademii DCMA.

Gratulujemy zwycięzcom i zwyciężczyniom!

Wszystkim zainteresowanym, którzy jeszcze nie potwierdzili swoich wyjazdów, przypominamy, że macie możliwość zgłosić swoje aplikacje do 15 września!

Formularz wniosku: http://bit.ly/kultura_mobilna_formularz.

TERMINY:

aplikacje złożone do:

15/06/2021 będą rozpatrzone do -> 25/06/2021
15/09/2021 będą rozpatrzone do -> 24/09/2021
ciągły nabór wniosków: 1/04 – 15/09/2021
wyniki: 26/04, 25/06, 24/09/2021

Więcej informacji na stronie: www.strefakultury.pl/kultura-mobilna.

- Czytaj także

p:37756