Login

Register

Login

Register

5.07.2019 Piątek

Znamy wyniki naboru do Kultury Mobilnej 9.0!

Wyjazd na rezydencję do Chin, trasa koncertowa na Wyspach Brytyjskich, a także wizyta studyjna na Sycylii – znamy wyniki 9 odsłony naboru do Kultury Mobilnej. Ze wszystkich zgłoszonych w czerwcu wniosków, wsparcie od Strefy Kultury Wrocław otrzyma 6 projektów.

fot. Agnieszka Gotowała

Prowadzony od 3 do 24 czerwca nabór skierowany był do artystów, kuratorów, menedżerów kultury, aktywistów i animatorów z Wrocławia i Dolnego Śląsk, którzy indywidualnie lub w grupach planowali w 2019 roku realizację swoich projektów za granicą. Wsparcie otrzymać mogły propozycje wyjazdów zarówno na rezydencje i wizyty studyjne, jak i podróże na festiwale, przeglądy sztuki czy konferencje oraz uczestnictwo w koncertach, spektaklach, wystawach i warsztatach. Wybrane w wyniku naboru osoby lub grupy otrzymają wsparcie finansowe do 3000 złotych na pokrycie kosztów podróży i zakwaterowania.

Ze wszystkich zgłoszonych wniosków, wsparcie finansowe otrzyma sześć projektów. Poznajcie zwycięskich twórców i kuratorów z Wrocławia i Dolnego Śląska, którzy do końca tego roku odbędą swoje kulturalne podróże:

Beata Stankiewicz-Szczerbik, która we wrześniu wyjedzie do Wenecji, gdzie w The Venice Exhibition Gallery zaprezentuje 6 szklanych obiektów w ramach The Venice Glass Week.

Alicja Patanowska, garncarka, artystka wizualna i projektantka, która w lipcu poleci do Jingdezhen (Chiny) na rezydencję artystyczną. Szczególnie ważnym aspektem tej wizyty będzie możliwość poznawania technik obróbki i zdobienia porcelany często niedostępnych lub zupełnie niewykorzystywanych w Europie.

Zespół The Kurws, który we wrześniu rusza w trasę koncertową w Wielkiej Brytanii. Dawid Bargenda, Hubert Kostkiewicz, Jakub Majchrzak, na zaproszenie muzyków z manchesterskiego zespołu Handle (oraz Duds) zamierza zagrać tam 9 koncertów (7 w Anglii oraz 2 w Szkocji). 

Adam Kruk i Lech Moliński udadzą się do małej miejscowości na Sycylii – Palazzo Adriano. Korzystając z zaproszenia na wizytę studyjną chcą zainteresować lokalne władze oraz organizatorów Paradiso możliwością współpracy między Sycylią a Dolnym Śląskiem, ze szczególnym naciskiem na Wrocław i Lubomierz.

Agata Grzych i Bartosz Czapla odbędą wakacyjną rezydencję na rosyjskiej wsi, Kurba nieopodal Jarosławia. Zamierzają badać tam historię i rozwój turystyczo-kulturalny miejscowości. Narzędziem do wspólnej pracy będzie aparat otworkowy. Oprócz działań z camerą obscurą planują nagrać materiał filmowy.

Wrocławskie trio Przepych (w składzie Łukasz Plata, Jakub Majchrzak, Ewa Głowacka) odbędzie wizytę studyjną w Lyonie (Francja). Wyjazd ten jest kontynuacją współpracy z francuską grupą Brice et sa pute (Marie Nachury i Pierre Channel). Muzycy planują stworzenie nowego materiału, pracę warsztatową w dziedzinie kompozycji oraz eksplorację lokalnej sceny muzycznej zgrupowanej wokół stowarzyszenia/wydawnictwa Dur et Doux.

- Czytaj także

Popularne wydarzenia

Zobacz więcej
18.0719.07.2020

Warsztaty Mikrograntów: mikrodziałania w klimacie do zmiany

Stowarzyszenie Żółty Parasol (ul. Prusa 37-39), Ołbiński Ogród Otwarty (ROD Lepsze Jutro) Zobacz na mapie
6.10.2020

56. Jazz nad Odrą: koncert otwarcia (nowa data)

Hala Stulecia
ul. Wystawowa 1
51-618 Wrocław
Zobacz na mapie
p:19851