Login

Register

Login

Register

25.06.2021 Piątek

Znamy wyniki wiosennego naboru do Kultury Mobilnej 2021

Ogłaszamy drugą turę wyników tegorocznej Kultury Mobilnej! Udział w międzynarodowym sympozjum ceramicznym Ceramic Laboratory 2021 na Łotwie, konkurs i reprezentacja miasta Wrocław w ramach The Venice Glass Week w Wenecji, produkcja polsko-niemieckiej wystawy w Dreźnie i wyjazd do Rzymu na konferencję naukową Polsko-włoskie kontakty artystyczne 1871-1939 – to kolejne zagraniczne inicjatywy, podczas których swoją twórczość zaprezentują reprezentanci kadr kultury z Wrocławia i Dolnego Śląska.

Kultura Mobilna 2021

Joanna Opalska-Brzecka, Wypas, 2019

W trwającym od 18 kwietnia do 15 czerwca drugim już w tym roku naborze do Kultury Mobilnej czekaliśmy na propozycje udziału w zagranicznych projektach w ramach rezydencji artystycznych, wizyt studyjnych, przeglądów sztuki, konferencji czy w innych wydarzeniach i projektach, dzięki którym twórcy z Wrocławia i Dolnego Śląska będą mieli okazję rozwijać swoje umiejętności, zaprezentować swoje działania i budować relacje międzynarodowe. W 2021 roku wprowadziliśmy istotną zmianę: akceptowane są także aplikacje na wyjazdy sieciujące służące pozyskiwaniu partnerów!

Czyje wyjazdy wspieramy w drugiej połowie roku?

Joanna Opalska-Brzecka, artystka wizualna, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu na kierunku Sztuka i Wzornictwo Ceramiki oraz Weronika Surma, artystka, rzeźbiarka, ceramiczka, kuratorka, nauczycielka akademicka w Katedrze Ceramiki na wrocławskim ASP wraz z początkiem lipca udadzą się do Dyneburgu w Łotwie, gdzie organizowane jest jedno z najważniejszych sympozjów ceramiki współczesnej organizowane w Europie – Ceramic Laboratory 2021 w ramach Międzynarodowego Biennale Ceramiki w Daugavpils Mark Rothko Art Centre. Organizatorzy zapewniają organizację dwóch wystaw z pracami uczestników sympozjum, przyjęcie trzech obiektów do kolekcji Mark RothkoArt Center oraz prezentacje uczestników podczas zaplanowanych wykładów.

Natalia Komorowska, wrocławska projektantka specjalizująca się w szkle i ceramice, we wrześniu weźmie udział w konkursie Venice Glass Week HUB Under35 i wystawie finalistów w Palazzo Loredan w sercu Wenecji. Tygodniowy wyjazd będzie okazją do spotkania i wymiany doświadczeń z innymi artystami międzynarodowego pochodzenia podczas jednego z najważniejszych wydarzeń sztuki szkła na świecie. W tym zapoznania się z najstarszą techniką wytwarzania szkła mirafioli.

Urszula Śliz, artystka abstrakcyjną, doktor sztuki w dziedzinie sztuk plastycznych, kuratorka wystaw, reprezentantka pokolenia artystów zaczynających swoją drogę twórczą z początkiem lat 90. na zaproszenie Kulturverein Alte Feuerwache Losechwitz w Dreźnie weźmie udział w autorskiej wystawie. Od 22 października do 20 listopada będzie można odwiedzić ekspozycję obejmującą prezentację dzieł sztuki polskiej twórczyni i niemieckiego artysty –  Tobiasa Stengel’a.

Z kolei Jakub Zarzycki, historyk sztuki i filolog polski, adiunkt w Instytucie Historii Sztuki UWr wybierze się do Rzymu na wyjazd sieciujący, gdzie 20-22 października organizowana jest międzynarodowa konferencja naukowa Polsko-włoskie kontakty artystyczne 1871-1939. Jako uczestnik konferencji zaprezentuje referatu w języku włoskim pt. Italiani immaginati. Studio sull’iconosferapolacca 1871-1914 – pittura, grafica artistica, riviste illustrate (Italiani immaginati. Studiumnad polską ikonosferą w latach 1871-1914 – malarstwo, grafika artystyczna, czasopism ailustrowane), który zostanie opublikowany w języku włoskim. Wyjazd będzie okazją do nawiązania kontaktów z włoskimi badaczami i badaczkami biorącymi udział w wydarzeniu.

Gratulujemy zwycięzcom i zwyciężczyniom!

Wszystkim zainteresowanym, którzy jeszcze nie potwierdzili swoich wyjazdów, przypominamy, że macie możliwość zgłosić swoje aplikacje do 15 września!

Formularz wniosku: http://bit.ly/kultura_mobilna_formularz.

TERMINY:

aplikacje złożone do:

15/06/2021 będą rozpatrzone do -> 25/06/2021

15/09/2021 będą rozpatrzone do -> 24/09/2021

ciągły nabór wniosków: 1/04 – 15/09/2021

wyniki: 25/06, 24/09/2021

Więcej informacji na stronie: www.strefakultury.pl/kultura-mobilna.

- Czytaj także

p:39054