4.03.2019 Poniedziałek

Zostań stażystą Strefy Kultury Wrocław

Mając na uwadze przede wszystkim potrzeby studentów, Strefa Kultury Wrocław otwiera program stażowy, zapraszając w swoje szeregi tych, którzy chcą przekuć teorię w praktykę przy planowaniu i realizacji wydarzeń kulturalnych. Ruszył nabór do pierwszej tegorocznej edycji programu. Czekamy na Wasze aplikacje do 15 marca.

fot. Marcin Jędrzejczak

Program ma celu rozwinąć umiejętności myślenia indywidualnego przy jednoczesnej pracy zespołowej, dać poczucie odpowiedzialności za zadanie i satysfakcję z jego wykonania; wprowadzić w środowisko pracowników sektora kultury i nauczyć wielozadaniowości, z którą trzeba się mierzyć przy organizacji działań społecznych oraz scenicznych, a także promocji, administracji i finansów – typowych dla instytucji publicznej.

Formularz aplikacyjny na staż w Strefie Kultury Wrocław znajdziecie tutaj.

Kogo szukamy?
• Wiek: do 30 lat
• Status: student/-ka
• Kierunek studiów: dowolny
• Znajomość języków obcych: obowiązkowa
• Cechy charakteru: ciekawość świata, otwartość na wyzwania, gotowość do działania
• Inicjatywa własna i kreatywność w poszukiwaniu rozwiązań
• Umiejętność krytycznego myślenia
• Nastawienie na komunikację interpersonalną i budowanie relacji

Szczegóły:

I. Nabory prowadzone będą w ramach całej działalności Strefy Kultury Wrocław

II. W każdym naborze aktualizowane będą zakresy zadań w ramach poniższych obszarów, zmieniające się zgodnie z rytmem roku i trwającymi przygotowaniami do nadchodzących wydarzeń.

III. Rekrutacja w poszczególnych naborach będzie prowadzona do wybranych obszarów

IV. Dopuszczalne jest aplikowanie na dwa obszary

Czas trwania:
• 10-12 tygodni; minimum 15 godzin w tygodniu;
• długość stażu ustalana będzie indywidualnie i dostosowana do potrzeb instytucji oraz harmonogramu zajęć stażystów.

Oprócz programu stażowego Strefa Kultury Wrocław wciąż realizuje program wolontariacki. W tym przypadku nabór jest ciągły. Szczegóły znajdziecie tutaj.