Login

Register

Login

Register

26.03.2020 Czwartek

#zostańwdomuzkulturą – Strefa Kultury Wrocław zaprasza do uczestnictwa w wydarzeniach online

Z racji na zaistniałą sytuację Strefa Kultury Wrocław tymczasowo przenosi swoją działalność do sieci. W najbliższych tygodniach propagując akcję #zostańwdomuzkulturą, zachęcamy do uczestniczenia w naszych wydarzeniach online. Zapraszamy do zapoznania się z programem działań SKW.

fot. Marcin Szczygieł

fot. Marcin Szczygieł

Na facebookowym profilu Europejskiej Nocy Literatury podzielimy się literackimi rekomendacjami, podpowiemy, gdzie w sieci można znaleźć darmowe e-booki i audiobooki, opowiemy też nieco więcej o pomyśle na tegoroczną edycję – od selekcji książek aż po identyfikację wizualną.

Na fanpage’ach Mikrograntów i Sąsiadujemy prezentujemy i promujemy inicjatywy mające na celu wsparcie osób starszych i potrzebujących w tym trudnym czasie. Tutaj podpowiemy także, jak spędzić czas przymusowego pobytu w domu, co gotować, w jaki sposób się relaksować. Na fanpage’ach obu programów znajdą się gotowe do wydrukowania projekty kolorowanek i gier planszowych. W najbliższych dniach przedstawimy także pierwsze projekty, które będą realizowane w najbliższej edycji Mikrograntów.

Miejsca Strefy Kultury Wrocław szykują na najbliższe tygodnie sporo atrakcji wydarzeń online. Dzięki współpracy z PIK Wrocław dotychczasowa realizacja programu Barbary będzie miała swoją internetową kontynuację. Najbliższe odsłony Akademii Miejskiego Ogrodnika, Akademii Miejskiej, Dogrywek oraz Kuchni Dla Opornych będą transmitowane na żywo na facebookowym profilu Barbary.

Gośćmi Dogrywek, prowadzonego przez Macieja Przestalskiego cyklu rozmów o muzyce, będą Pola Chobot & Adam Baran (już 31 marca o godz. 18:00) oraz zespół Bluszcz (21 kwietnia o godz. 18:00). W ramach Akademii Miejskiej zapraszamy do obejrzenia i wysłuchania rozmów Joanny Panciuchin z Krzysztofem Smolnickim z Wrocławskiego Alarmu Smogowego oraz z Michałem Dudą z Muzeum Architektury (odpowiednio 9 i 30 kwietnia o godz. 18:00). W najbliższej Akademii Miejskiego Ogrodnika Filip Marek przedstawi swoją kolekcję roślin doniczkowych i pokaże, jak dbać o rośliny domowe (2 kwietnia o godz, 17:00). Kwietniową Kuchnię Dla Opornych (18 kwietnia, godz. 18:00) poświęcimy na rozmowę o przyszłości wrocławskiej gastronomii w kontekście bieżących wydarzeń. Kasia Bury oraz Olga Budzan zadbają o to, by warsztaty w ramach cyklu Tektura i Papier oraz Haftujemy także miały swoją internetową kontynuację. Zajęcia te przybiorą nową formułę: twórczynie nagrają filmy instruktażowe (najbliższe premiery odpowiednio 4 i 15 kwietnia) . Dokładne godziny transmisji poszczególnych wydarzeń znajdują się na fanpage’u Barbary.

Na profilu Pracowni Komuny Paryskiej ruszyła akcja zbierania zdjęć związanych z modą. Docelowo mają się one złożyć na album fotograficzny, który będzie dostępny online. Do nadsyłania zdjęć z rodzinnych albumów zachęcamy wszystkich wrocławian. Szczegóły akcji znajdują się na facebookowej stronie wydarzenia. Zdjęcia można nadsyłać do 25 kwietnia.

Recepcja kontynuuje zapoczątkowany w połowie marca cykl „Muzyczne Sanatorium pod koroną” Wojtka Furmaniaka. Prywatki online, do prowadzenia których pomysłodawca zaprosił zaprzyjaźnionych DJ-ów – Skiplessa, Endlessa i Dejota pojawiają się na profilu Recepcji w weekendy. Wydarzenia są transmitowane na żywo (najbliższe transmisje 27 i 28 marca), a następnie udostępniamy ich zapis. W czwartki na fanpage’u Recepcji odbywać się będzie także cykliczna audycja wokalno-muzyczna Ganz Privat! W najbliższych dniach Recepcja zaprasza także na wernisaże online promujące członków kolektywu ilustratorskiego ILU NAS JEST (zapraszamy na profil Recepcji 27, 28 i 29 marca).

Impart poświęca najbliższe tygodnie na przypomnienie wydarzeń, które publiczność oklaskiwała w ostatnich miesiącach. Postaramy się także zafundować naszym widzom podróż w czasie i przypomnieć początki „Leningradu” i „Prometeusza”, czyli spektakli, które od lat cieszą się niesłabnącą popularnością. Po więcej informacji zapraszamy na profil Impartu na Facebooku.

Jednocześnie nie ustała zaplanowana promocja największego letniego wydarzenia Strefy Kultury Wrocław – festiwalu WROsound, z tym że w całości skupia się na działaniach w socialach. Na fanpage’u wydarzenia codziennie pojawiają się muzyczne posty inspirowane artystami z tegorocznego programu. Jeśli sytuacja będzie się przedłużać, poprosimy o wsparcie samych muzyków (szczególnie polskich).

Ze względu na kasację kwietniowych dat produkcja i promocja festiwalu Jazz nad Odrą ramię w ramię pracują nad błyskawicznym przeniesieniem wydarzenia na jesień. Jednocześnie, za pośrednictwem fanpage’a, na bieżąco informujemy fanów festiwalu o wszystkich zmianach związanych z realizacją imprezy. Po ogłoszeniu nowej daty wrócimy do regularnej komunikacji i w razie potrzeby dołączymy z jazzowym kontentem do akcji #zostańwdomuzkulturą.

Pragniemy także dodać, że w trosce o zdrowie wszystkich odwiedzających miejsca Strefy Kultury Wrocław wymieniamy w nich suszarki na ręczniki bawełniane oraz wprowadzamy podajniki piany do mycia rąk.

 

Lista wydarzeń Strefy Kultury Wrocław, w których można uczestniczyć online:

27.03 | 19:00 – Muzyczne Sanatorium pod koroną – II turnus – Skipless i Endless (Recepcja)

28.03 | 19:00 – Muzyczne Sanatorium pod koroną – II turnus – Dejot (Recepcja)

31.03 | 18:00 – Dogrywki: Pola Chobot & Adam Baran (Barbara)

2.04 | 17:00 – Akademia Miejskiego Ogrodnika: Kwiaty i kociaki (Barbara)

3.04 | 19:00 – Muzyczne Sanatorium pod koroną – III turnus – DJ Yanee

4.04 | 11:00 – Tektura i papier: Książki do patrzenia (Barbara)

4.04 | 19:00 – Muzyczne Sanatorium pod koroną – III turnus – DJ Ganz Privat!

8.04 | 17:00 – Haftujemy: Zaczynamy od zera (Barbara)

9.04 | 18:00 – Akademia Miejska: Jak w mieście zmienia się… klimat? (Barbara)       

10.04 | 19:00 – Muzyczne Sanatorium pod koroną – IV turnus – Wojtek Furmaniak 

15.04 | 17:00 – Haftujemy: Haft jak z Instagrama (Barbara)

17.04 | 19:00 – Muzyczne Sanatorium pod koroną – V turnus – DYYU∩E

18.04 | 17:00 – Kuchnia dla opornych: Co dalej z gastronomią? (Barbara)

18.04 | 19:00 – Muzyczne Sanatorium pod koroną – V turnus – DJ Duch

21.04 | 18:00 – Dogrywki: Bluszcz (Barbara)

23.04 | 17:00 – Akademia Miejskiego Ogrodnika: TBA (Barbara)

24.04 | 19:00 – Muzyczne Sanatorium pod koroną – VI turnus – Adam CoJest

25.04 | 11:00 – Tektura i papier: Od czego zacząć? (Barbara)

25.04 | 19:00 – Muzyczne Sanatorium pod koroną – VI turnus – Skip Proof Scratchers

30.04 | 18:00 – Akademia Miejska: Jak tworzy się miasto… z fantazji? (Barbara)

Szczegółowe informacje dotyczące powyższych wydarzeń, a także inne nasze aktywności publikujemy na facebookowych profilach miejsc i programów Strefy Kultury Wrocław.

Zachęcamy również do odwiedzenia naszej strony internetowej i profilu facebookowego. Proponujemy tam naszym odbiorcom wszystko co najlepsze w kulturze Wrocławia, a także informujemy o wydarzeniach, które – mamy nadzieję – jak najszybciej wrócą do swojej normalnej formy.

- Czytaj także

Popularne wydarzenia

Zobacz więcej
18.0719.07.2020

Warsztaty Mikrograntów: mikrodziałania w klimacie do zmiany

Stowarzyszenie Żółty Parasol (ul. Prusa 37-39), Ołbiński Ogród Otwarty (ROD Lepsze Jutro) Zobacz na mapie
6.10.2020

56. Jazz nad Odrą: koncert otwarcia (nowa data)

Hala Stulecia
ul. Wystawowa 1
51-618 Wrocław
Zobacz na mapie
p:28002