Login
Register

Login
Register

Impart

W sieci miejsc, prowadzonych przez Strefę Kultury Wrocław, Impart jest tą o najdłuższej tradycji – nie tylko historia gmachu, w którym się mieści, sięga końca XIX wieku, ale i sam Impart (choć niekoniecznie pod tą nazwą) obecny jest tu od siedmiu dekad. Dziś przestrzeń przy ul. Mazowieckiej 17 to dwie sceny i klub muzyczny, na których goszczą koncerty, spektakle, pokazy filmów czy jam sessions – także te organizowane w ramach najważniejszych wrocławskich festiwalu.

Polecamy

Mazowiecka 17
50-412 Wrocław

Kasa biletowa
czynna:
poniedziałek – piątek
14:00-18:00

Zobacz na mapie

tel. 71 712 71 00 (rezerwacja 8:00-16:00)
tel. 71 341 94 32 (kasa 14:00-18:00 + 2 h przed wydarzeniem)

Impart

W 1873 roku między malowniczym nadbrzeżem północnej Oławy a ulicą Mazowiecką (wtedy nazywaną Margaretenstrasse) na zlecenie browarnika Paula Scholtza powstał établissement, czyli niezwykle popularny wówczas typ lokalu rozrywkowo-rekreacyjnego z programem występów scenicznych, restauracją i ogrodem. Niecałą dekadę później ambicje właściciela sprawiły, że na afiszu pojawiły się także pokazy sztuk teatralnych, a przy ośrodku (który wtedy nazywał się już Paul Scholz’ Theater) utworzono stały, realizujący ambitny, niemiecki repertuar zespół teatralny Concordia. W 1913 roku budynek został sprzedany związkom zawodowym, które w kolejnych latach gruntownie go przebudowały i zaadoptowały na swoją siedzibę – to wtedy osiągnął on kształt podobny do tego, jaki możemy przy Mazowieckiej zobaczyć dziś. W skrzydle wschodnim znalazły się dwie sale widowiskowe. Po II wojnie światowej jeden z niewielu ocalałych w tej okolicy obiektów stał się siedzibą Wojewódzkiego Domu Kultury. W 1990 roku WDK połączony został z Przedsiębiorstwem Imprez Artystycznych „Impart”. Na fundamencie powstałego w ten sposób Centrum Sztuki w połowie 2012 roku zorganizowano Biuro Festiwalowe Impart 2016 – instytucję odpowiedzialną za obchody Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016.

Dziś Impart to dwie sceny (zdolna pomieścić niemal 600-osobową widownię sala teatralna i nieco mniejsza – kameralna) oraz klub muzyczny „Autograf”. W kojarzonych jako jedne z najlepszych akustycznie przestrzeni we Wrocławiu odbywają się koncerty, spektakle, pokazy filmów czy jam sessions. Impart jest również główną areną wielu wrocławskich festiwali i przeglądów, w tym imprez legendarnych jak Jazz nad Odrą, ale i takich, które dopiero od kilku sezonów stanowią ważną część kulturalnego krajobrazu miasta (WROsound Festival czy Międzynarodowy Festiwal Teatrów Dla Dzieci Dziecinada). W programie ośrodka znalazły się i cykle tematyczne. Od 2005 roku spektakle muzyczne prezentowane są w ramach Teatr Piosenki (jego twórcami byli m.in. Roman Kołakowski i Mariusz Kiljan), w 2013 dołączył do niego Wrocławski Teatr dla Dzieci współtworzony z Teatrem Klinika Lalek. Od 2017 roku widzowie mogą także uczestniczyć w serii wydarzeń organizowanych pod hasłem I’m part of, prezentujących m.in. współczesny teatr tańca.

Rezerwacje biletów
Po wcześniejszym ustaleniu z kasą biletową przelewów można dokonywać na konto: Strefa Kultury Wrocław, ul. Świdnicka 8B, 50-067 Wrocław, numer konta: 06 1020 5226 0000 6802 0526 9297. W tytule przelewu prosimy o podanie nazwiska, na które była dokonana rezerwacja oraz tytułu danego wydarzenia. 

Więcej informacji o zakupie biletów oraz regulamin dostępny pod adresem: 
strefakultury.pl/kup-bilet/

p:615