Login

Register

Login

Register

Mieszkania dla rezydentów

Artyści-rezydenci, goście wizyt studyjnych i współtwórcy programów kulturalnych, przyjeżdżając do Wrocławia, mogą się zatrzymać w samym sercu Starego Miasta. Strefa Kultury Wrocław w ramach programu rezydencji AIR Wro stworzyła dla nich miejsce pracy i wypoczynku w zabytkowej kamienicy przy Zaułku Solnym.

Polecamy

Plac Solny 11B
50-061 Wrocław

Zobacz na mapie

Mieszkania dla rezydentów

AIR Wro to program rezydencji artystycznych i wizyt studyjnych. Zadaniem AIR Wro jest wsparcie i promocja działań twórców reprezentujących różne dziedziny kultury i sztuki, którzy zainteresowani są współpracą z przedstawicielami lokalnych społeczności i środowisk, a także chętni, aby budować międzynarodowe relacje kulturalne. W ramach AIR Wro prowadzone są wizyty studyjne oraz nabory na rezydencje na Dolnym Śląsku i za granicą, program wspierający mobilność lokalnych twórców (Kultura Mobilna), konkurs na realizację rezydencji dla organizacji pozarządowych i spółdzielni socjalnych w regionie, a także co roku odbywa się spotkanie służące wymianie doświadczeń w zakresie rezydencji (AIR Wro Talks).

Rezydentom i gościom AIR Wro udostępniane są trzy mieszkania położone w samym sercu miasta – przy placu Solnym, który od rynku dzieli jedynie kilka minut drogi. Każde z mieszkań jest w pełni wyposażone, dzięki czemu ich lokatorzy mogą nie tylko poczuć się jak w domu, ale też bez przeszkód pracować. Doskonała lokalizacja sprawia, że najważniejsze ośrodki kultury we Wrocławiu jak: Narodowe Forum Muzyki, Kino Nowe Horyzonty, Instytut im. Jerzego Grotowskiego, Centrum Sztuki WRO, Opera Wrocławska, Pałac Królewski czy BWA – Galerie Sztuki Współczesnej, a także Barbara, Domek Miedziorytnika czy podwórko Ruska 46, znajdują się na wyciągnięcie ręki. Jednocześnie blisko położony i chętnie odwiedzany przez turystów Rynek, Ostrów Tumski oraz pełne kawiarni, restauracji oraz pracowni artystycznych Nadodrze dają możliwość poznania Wrocław takim, jaki jest na co dzień.

 

p:755