Login

Register

Login

Register

Pracownia Komuny Paryskiej 45

Położona przy jednym z boków wrocławskiego „Trójkąta” Pracownia Komuny Paryskiej 45 to miejsce sąsiedzkich spotkań, którego program tworzony jest wspólnie z mieszkańcami. Dzięki jej działaniom Przedmieście Oławskie jest odkrywane na nowo nie tylko przez społeczność lokalną, ale również przez mieszkańców Wrocławia.

Polecamy

ul. Komuny Paryskiej 45

Zobacz na mapie

tel. +48 (71) 712-75-75
pracownia@strefakultury.pl

Pracownia Komuny Paryskiej 45

O miejscu

Znajdująca się na Przedmieściu Oławskim Pracownia Komuny Paryskiej 45 jest przestrzenią działań artystycznych oraz wymiany doświadczeń pomiędzy lokalną społecznością a zaproszonymi artystami i animatorami. To miejsce tworzone z mieszkańcami osiedla – program Pracowni wypracowywany jest z uczestnikami, z uwzględnieniem ich potrzeb i doświadczeń. Podejmowane tu działania kulturalne i artystyczne mają na celu przede wszystkim integrację lokalnej społeczności, a w dłuższej perspektywie rewitalizację i zmianę oblicza całego „Trójkąta”. Bogata historia dzielnicy, istotne społeczne tematy oraz budowanie pozytywnego obrazu osiedla stanowią inspirację dla wielu twórców. Poprzez aktywności podejmowane w Pracowni Przedmieście Oławskie jest odkrywane na nowo nie tylko przez mieszkającą po sąsiedzku społeczność osiedla, ale również przez mieszkańców innych części Wrocławia.

Pracownia jest miejscem międzypokoleniowym, otwartym dla mieszkańców w każdym wieku – są tam prowadzone zajęcia artystyczne dla dzieci, programy aktywizacyjne dla seniorów oraz wystawy, koncerty i spotkania informacyjne skierowane do osób chcących zmienić coś w swojej okolicy. Poprzez rozmowę i działania w sprawach ważnych dla Przedmieścia odbudowują się relacje pomiędzy mieszkańcami całego osiedla. 

Obecnie Pracownia stała się przestrzenią do pracy dla dwójki artystów, którzy przebywają we Wrocławiu w ramach prowadzonej przez AIR Wro rezydencji "Białoruska Wiosna". Ulyana Kalenik i Dmitry Doroshenko w swojej twórczości łączą działania wizualne (czasem performatywne) z przestrzenią publiczną i inicjatywami społecznymi, opowiadają zaangażowane historie o tkance miejskiej i o swoim pochodzeniu. Więcej informacji o ich rezydencji znajdziesz TUTAJ

p:35