Login

Register

Login

Register

recepcja-logo-strefa-kultury-wroclaw-ruska-46

Recepcja

Najjaśniejsze podwórko we Wrocławiu – rozjarzony zabytkowymi neonami dziedziniec przy Ruskiej 46 – jest domem dla wielu organizacji kulturalnych, galerii i artystów. Strefa Kultury Wrocław jest pod tym adresem gospodarzem dwóch przestrzeni: od 2015 roku w tutejszych biurach tworzony jest program instytucji, a w roku 2018 dołącza do nich klubokawiarnia Recepcja.

Polecamy

ul. Ruska 46 a, b, c
50-079 Wrocław

Godziny otwarcia:
pn. – czw. 17:00– 23:45
pt.– sob. 17:00– 4:00
niedz. 17:00– 22:00

Zobacz na mapie

recepcja@strefakultury.pl

Recepcja

Projekt „Ruska 46abc – przestrzeń dla kultury” jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020, VIII oś priorytetowa Ochrona dziedzictwa kulturowego i rozwój zasobów kultury, Działanie 8.1.

W projekcie, którego beneficjentem dofinansowania jest Gmina Wrocław, biorą również udział następujące instytucje kultury: BWA Wrocław Galerie Sztuki Współczesnej, Klub pod Kolumnami, Ognisko Kultury Plastycznej im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu oraz Wrocławscy Kameraliści "Cantores Minores Wratislavienses".

Nadrzędnym celem projektu jest ułatwienie dostępu do kultury i zwiększenie udziału mieszkańców w działaniach kulturalnych poprzez stworzenie w centrum Wrocławia otwartej i przyjaznej dla użytkowników przestrzeni, sprzyjającej różnorodnym inicjatywom o charakterze artystycznym i kulturalnym.

W ramach projektu nasza instytucja otrzymała dofinansowanie na zaprojektowanie i przeprowadzenie remontu lokalu w segmencie C (parter) z przeznaczeniem na działalność kulturalną, klubokawiarnię i punkt informacyjny oraz zakup wyposażenia lokalu.

Pieczę nad realizacją przedsięwzięcia sprawuje spółka Wrocławska Rewitalizacja Sp. z o.o. – inicjator projektu i operator procesu rewitalizacji w modernizowanym wnętrzu podwórzowym.


W podwórku Ruska 46 sąsiadują ze sobą artyści, instytucje kultury, galerie. W 2015 roku wprowadzili się tu także pracownicy Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016 – dziś Strefy Kultury Wrocław. Biura zajmują sporą część segmentu B na I piętrze, a ich okna wychodzą na podwórko pomiędzy neonami „Hanka” i „Kino Ognisko”. Podczas roku Europejskiej Stolicy Kultury to głównie w tej przestrzeni rodziły się kreatywne pomysły projektowe: biuro przyjmowało pod swój dach około 70 pracowników działu programowego ESK Wrocław 2016, którzy niemal całodobowo przygotowywali miejskie realizacje kulturalne. Od 2017 roku przestrzeń biurowa Strefy Kultury Wrocław przy Ruskiej 46 to miejsce pracy działów: programowego, produkcji, księgowego i administracji.

W 2018 roku w podwórku działalność rozpoczyna kolejna lokalizacja Strefy Kultury Wrocław – Recepcja zajmująca otwartą na dziedziniec klubową przestrzeń. To miejsce swobodnych spotkań, wymiany myśli i informacji, działań twórczych i relaksu, w którym można spotkać znajomych i znaleźć wytchnienie po całym dniu. Zlokalizowana w samym sercu artystycznej enklawy Recepcja stanowi miejsce reprezentujące wspólnotę sąsiedzkich interesów podwórka Ruska 46 i jest przestrzenią dla działań artystycznych.

Za projekt aranżacji wnętrza odpowiadają pracownia projektowa Alia Łukasz Deplewski i biuro architektoniczne Znamy się.

p:765