Login

Register

Login

Register

 

Konferencja MIASTO I KULTURA to organizowane przez Strefę Kultury Wrocław spotkanie menedżerów kultury, programerów, koordynatorów, kuratorów, aktywistów, twórców, wydawców – innymi słowy: szeroko rozumianych kadr kultury z całej Polski. Już po raz trzeci zapraszamy Was do Wrocławia na dwa dni paneli dyskusyjnych, prezentacji i warsztatów poświęconych organizowaniu kultury — nadchodząca edycja wydarzenia odbędzie się 17 i 18 października w Centrum Sztuk Performatywnych Piekarnia. Głównym tematem 3. odsłony konferencji Miasto i Kultura będzie ALTERNATYWA: porozmawiamy o kulturze alternatywnej i alternatywie dla typowych sposobów organizowania kultury.

Na początek: ORGANIZACJA. Zastanowimy się, w jakich alternatywnych formach działania przejawia się dziś kultura. Czy i jaką przewagę nad obiegiem instytucjonalnym mają spółdzielnie socjalne, kooperatywy, niezależne zrzeszenia i inne sposoby samoorganizacji?

Wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej. A więc: MIEJSCE. Porozmawiamy o tym, gdzie rozwija się dziś kultura alternatywna. Jak niezależne punkty na mapie miasta funkcjonują, czy mają szansę być trwałym elementem miejskiego krajobrazu, ale też – jak szukać przestrzeni dla swoich niszowych działań?

Jeśli nie wiadomo, o co chodzi, chodzi o PIENIĄDZE. Zapytamy o formy finansowania alternatywnych działań i alternatywne sposoby, w jaki można zdobywać środki na tworzenie kultury; o znaczenie ekonomii współdzielenia i barteru; o to, czy ruchy niezależne powinny konkurować z działaniami komercyjnymi.

By o naszych działaniach dowiedzieli się odbiorcy, niezbędna jest KOMUNIKACJA. Czy istnieje sensowna alternatywna forma komunikowania? Jakie kanały wykorzystać, by – przy niewielkim, pochłoniętym przez wiele zadań zespole – nie zginąć w natłoku informacji?

Bilety na konferencję dostępne pod adresem: http://miastoikultura.conrego.com/kupbilet

 

TYLKO DO 31.08 KUP BILET W NIŻSZEJ CENIE!

Bilet jednodniowy: 65 zł

(po 31.08: 99 zł)

Bilet dwudniowy: 130 złotych

(po 31.08: 150 zł)

p:8474