Login

Register

Login

Register

Sąsiadujemy

Kulturalne, animacyjne i edukacyjne działania na wrocławskich podwórkach

Od kilku lat, wraz z naszymi partnerami: Fundacją Made in Brochów, Stowarzyszeniem Żółty Parasol oraz Stowarzyszeniem Curatus, zapraszamy mieszkańców Kleczkowa, Brochowa, Ołbina i Przedmieścia Oławskiego do poznawania się i budowania sąsiedzkich relacji. Działamy także w Pracowni Komuny Paryskiej 45, organizujemy Dzień Sąsiada oraz Dzień Trójkąta. W 2020 roku niestety nie mogliśmy spotykać się tak często podczas wspólnych podwórkowych zabaw… Nie oznacza to jednak, że nie spotykaliśmy się wcale!

Oprócz Dnia Sąsiada, który w tym roku trwał nieco dłużej niż 24 godziny (a tak prawdę mówiąc trwał cały tydzień!), przygotowaliśmy też specjalną odsłonę osiedlowych wycieczek – Szymon Maraszewski, Wasz ulubiony przewodnik, stał się też ulubioną gwiazdą z małego ekranu! Spotkaliśmy się też na Przedmieściu Oławskim. 5 września, podczas kolejnego Dnia Trójkąta odkrywaliśmy przyrodę tego osiedla. 

O szczegółach wydarzeń, które robiliśmy w 2020 roku (i wcześniej) przeczytacie TUTAJ

Program Sąsiadujemy prowadzony jest przez Strefę Kultury Wrocław. Wyrósł on z projektu „Wrocław – wejście do podwórza” realizowanego w ramach Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016. Z kilkudziesięcioma artystami z całej Polski stworzyliśmy wtedy ponad trzydzieści podwórkowych projektów. Pozostało po nich dwanaście instalacji, które teraz często zamieniamy w osiedlowe miejsca spotkań. Więcej informacji znajdziecie tutaj.

p:430