Login
Register

Login
Register

Sąsiadujemy

Kulturalne, animacyjne i edukacyjne działania na wrocławskich podwórkach

maj – październik 2019

Spacery, wspólne gotowanie, potańcówki, słuchowiska, pokazy filmowe, warsztaty i spotkania – w tym roku ponownie zapraszamy na różnorodne wydarzenia kulturalne na podwórkach, ulicach i skwerach Brochowa, Ołbina, Kleczkowa i Przedmieścia Oławskiego!

W programie Sąsiadujemy skupiamy się na lokalnych aktywnościach, tak by wspólnie z mieszkankami i mieszkańcami wypełnić cztery wrocławskie osiedla sąsiedzką energią, poznać bliskich i dalszych sąsiadów oraz odkryć nieznane i ciekawe zakamarki osiedli. Program Sąsiadujemy to również działania w Pracowni Komuny Paryskiej 45, Dzień Sąsiada oraz Dzień Trójkąta. W tym roku będziemy też Sąsiadować z artystami!

Propozycje spędzania czasu tworzymy razem z naszymi partnerami: Stowarzyszeniem Żółty Parasol, Fundacją Made in Brochów, Stowarzyszeniem Curatus oraz menadżerami Pracowni Komuny Paryskiej 45.

Program Sąsiadujemy prowadzony jest przez Strefę Kultury Wrocław. Wyrósł on z projektu „Wrocław – wejście do podwórza” realizowanego w ramach Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016. Z kilkudziesięcioma artystami z całej Polski stworzyliśmy wtedy ponad trzydzieści podwórkowych projektów. Pozostało po nich dwanaście instalacji rozsianych po podwórkach całego Wrocławia, które teraz często zamieniamy w osiedlowe miejsca spotkań.

Wszystkie nasze wydarzenia są otwarte i bezpłatne!

Do zobaczenia na osiedlach, bliżsi i dalsi Sąsiedzi!

Projekt „Wrocław – wejście od podwórza” był częścią programu sztuk wizualnych Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016, pod kuratelą Michała Bieńka. Realizacja działań w ramach projektu rozpoczęła się w 2015 roku i trwała do końca roku 2016. Więcej informacji o projekcie znajdziecie tutaj.

Program Sąsiadujemy 

Dzień Trójkąta | 7.09

Organizowany pod hasłem „poznaj smaki Przedmieścia Oławskiego” Dzień Trójkąta, będzie smakowitą okazją, by zaczerpnąć odrobiny historii o tym, gdzie dawniej się tu jadło i piło, ale też poznać współczesne smaki osiedla! Sobotnią zabawę rozpoczniemy od leniwego śniadania w parku, by nabrać sił do dalszych aktywności. Przed nami kilka tematycznych spacerów (na Przedmieściu jeszcze wiele tajemnic do odkrycia!), koncert w plenerze, warsztaty (dla dużych i małych), liczne sąsiedzkie spotkania i wiele, wiele więcej atrakcji!

Dołącz do wydarzenia

Sąsiedzkie spacery

Podróże po ciekawych, często zapomnianych zakamarkach czterech wrocławskich osiedli. Wraz z przewodnikiem Szymonem Maraszewskim będziemy mogli poczuć ich niepowtarzalny klimat i poznać lokalne historie. W sobotnich spacerach udział wezmą też goście specjalni – eksperci z różnych dziedzin oraz pasjonaci osiedlowej historii i architektury.

sasiedzkie_spacery_2019_kafel

Spacerujemy na Ołbinie
Spacerujemy na Brochowie
Spacerujemy na Kleczkowie
Spacerujemy na Przedmieściu Oławskim

Zobacz pełny program wydarzeń

FreshMail.pl
 
p:430