Login

Register

Login

Register

Sąsiadujemy

Kulturalne, animacyjne i edukacyjne działania na wrocławskich podwórkach

Spacery, wspólne gotowanie, potańcówki, słuchowiska, pokazy filmowe, warsztaty i spotkania – w tym roku ponownie zapraszamy na różnorodne wydarzenia kulturalne na podwórkach, ulicach i skwerach Brochowa, Ołbina, Kleczkowa i Przedmieścia Oławskiego!

W programie Sąsiadujemy skupiamy się na lokalnych aktywnościach, tak by wspólnie z mieszkankami i mieszkańcami wypełnić cztery wrocławskie osiedla sąsiedzką energią, poznać bliskich i dalszych sąsiadów oraz odkryć nieznane i ciekawe zakamarki osiedli. Program Sąsiadujemy to również działania w Pracowni Komuny Paryskiej 45, Dzień Sąsiada oraz Dzień Trójkąta. W tym roku Sąsiadowaliśmy też z artystami!

Propozycje spędzania czasu tworzymy razem z naszymi partnerami: na Ołbinie ze Stowarzyszeniem Żółty Parasol, na Brochowie z Fundacją Made in Brochów, ze Stowarzyszeniem Curatus na Kleczkowie oraz menadżerami Pracowni Komuny Paryskiej 45 na Przedmieściu Oławskim.

Program Sąsiadujemy prowadzony jest przez Strefę Kultury Wrocław. Wyrósł on z projektu „Wrocław – wejście do podwórza” realizowanego w ramach Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016. Z kilkudziesięcioma artystami z całej Polski stworzyliśmy wtedy ponad trzydzieści podwórkowych projektów. Pozostało po nich dwanaście instalacji rozsianych po podwórkach całego Wrocławia, które teraz często zamieniamy w osiedlowe miejsca spotkań.

Wszystkie nasze wydarzenia są otwarte i bezpłatne. Do zobaczenia na osiedlach, bliżsi i dalsi Sąsiedzi!

Projekt „Wrocław – wejście od podwórza” był częścią programu sztuk wizualnych Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016, pod kuratelą Michała Bieńka. Realizacja działań w ramach projektu rozpoczęła się w 2015 roku i trwała do końca roku 2016. Więcej informacji o projekcie znajdziecie tutaj.

Sprawdź program wydarzeń

Program Sąsiadujemy dofinansowany jest ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

 

p:430