Login
Register

Login
Register

Sąsiadujemy

Sąsiadujemy to program działań animacyjnych na wrocławskich podwórkach i kontynuacja projektu „Wrocław – wejście od podwórza” realizowanego w ramach Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016.

W ramach „Wrocław – wejście od podwórza” zrealizowaliśmy ponad 30 projektów w przestrzeniach podwórek Wrocławia, pozostało po nich kilkanaście instalacji, które staramy się uczynić małymi centrami osiedlowej aktywności kulturalnej. Do współpracy zapraszamy lokalnych partnerów, którzy wspólnie z mieszkańcami organizują aktywności na podwórkach. Podwórkowe koncerty, happeningi, spacery po zapomnianych lub nieznanych częściach miasta, pokazy filmowe z muzyką na żywo, zajęcia warsztatowe i spektakle to tylko nieliczne z intensywnych działań, które zrealizowaliśmy w 2017 roku (m.in. na Ołbinie, Brochowie i Przedmieściu Oławskim). Mieszkańcy mogą też zrealizować niektóre z własnych pomysłów dotyczących ich najbliższego otoczenia z pomocą doświadczonych animatorów.

Program Sąsiadujemy skupia się na lokalnych działaniach o wymiarze osiedlowym. Jego celem jest aktywowanie mieszkańców przez zaproponowanie im oferty kulturalnej, która przychodzi do nich – na ich podwórko. Tak samo ważne jak same działania jest spotkanie i wzajemne poznanie się mieszkańców podczas warsztatów, spacerów czy pokazów filmowych, a tym samym wskazanie im możliwości realizacji własnych inicjatyw na zasadach współpracy sąsiedzkiej.

p:430