Akcja PLANSZA, czyli jak Superbohaterowie ratują Maślice!

Stworzenie osiedlowej planszówki na Maślicach to pomysł grupy nieformalnej, 3K  - Komitywa Konkretnych Kobiet! W trakcie spotkań grupa zbierała maślickie mikrohistorie i na ich podstawie wspólnie z mieszkańc(k)ami stworzyła scenariusz gry planszowej, w której bohaterami jest grupa Superbohaterów i Superbohaterek reprezentujących Maślice Małe i Maślice Wielkie.  Uczestnicy/ki zaprojektowali/ graficznie grę, a przy udziale maślickiej szkoły dla dzieci głuchoniemych stworzyli rysunki superbohaterów i kapsułę czasu, która została ukryta na kolejne 10 lat! Projekt zakończył się I Turniejem Planszówek na Maślicach.

Projekt realizowany był w ramach 18. Edycji - specjalnej, wrzesień 2018 Programu Współorganizacji Projektów MikrograntyStrefa Kultury Wrocław