Artystyczny Rewir Międzypokoleniowy

Na wrocławskich Swojczycach, Strachocinie i Wojnowie grupa nieformalna „Wkurvv” jesienią i zimą zachęcała seniorów i dzieci, ale też każdego kto był chętny, do wspólnego tworzenia muzyki! Zorganizowali tam cykl koncertów oraz dźwiękowych warsztatów i spotkań międzypokoleniowych.

„Wkurvv” to grupa przyjaciół (tworzy ją aż 9 osób: Cezary Rosiński, Sebastian Milewski, Kasia Najdek, Piotr Bednarczyk, Ania Bronowicka, Marek Jeżyna, Marta Konieczna, Michał Wdowikowski, Karol Bijata), która wierzy, że muzyka łączy ludzi nie poprzez jej gatunek, a formę w jakiej istnieje w naszym życiu. Zarówno w postaci przebojów z młodości, jak i architektury dźwiękowej, w której żyjemy.  

„Wystarczy godzina warsztatów, aby muzyka elektroniczna zaintrygowała każdego, tak jak nas!” – zachęcali do udziału w inicjatywie pomysłodawcy projektu.

Grupie zależy na zacieśnianiu sąsiedzkich oraz międzypokoleniowych więzi, dlatego zdecydowali się zaprosić całą społeczność Strachocina, Swojczyc i Wojnowa do wspólnych działań i zapoznania się z lokalną fonografią. Efekty kilku tygodni spotkań, field recordingowych spacerów po osiedlu, warsztatów z podstaw samplingu, nauki tworzenia sekwencji perkusyjnych oraz improwizowanych sesji w spontanicznie tworzonych grupach przedstawione zostały w formie kasety oraz finałowego koncertu uczestników i uczestniczek projektu. Wydawnictwo zobrazowała wspólnie przygotowana grafika na okładkę kasety. Odbyły się także dwa otwarte koncerty: w Rewirze Twórczym zagrał Szymon Kaliski z gościem specjalnym oraz Loufr.

Wspólne działania podsumowało sąsiedzkie spotkanie połączone z wykładem o muzyce elektronicznej, koncertem uczestników i uczestniczek warsztatów, premierą kasety i… pchlim targiem!

Utworów, które powstały w trakcie warsztatów możecie odsłuchać TUTAJ

Spotkania, warsztaty i koncerty odbywały się:

11.11, 18:00 | spotkanie organizacyjno-informacyjne

18.11, 17:00 | I warsztaty dźwiękowe (prowadzący – Piotr Bednarczyk + Wkurvv)

20.11, 20:00 | koncert: Szymon Kaliski, Michał Wdowikowski (zespół Mapa)  oraz sekretny gość

25.11, 17:00 | II warsztaty dźwiękowe (prowadzący – Piotr Bednarczyk + Wkurvv)

2.12, 15:00 | spacer dźwiękowy i field recording osiedlowy

2.12, 17:00 | III warsztaty dźwiękowe (prowadzący – Piotr Bednarczyk + Wkurvv)

4.12, 18:00 | warsztaty graficzne (prowadzący – Sebastian Milewski)

9.12, 17:00 | IV warsztaty dźwiękowe (prowadzący – Piotr Bednarczyk + Wkurvv)

9.12, 20:30 | koncert LOUFR 

14.12, 15:00 | finał projektu: wymiana "graty z chaty", poczestunek, od 17:00 wykład “Początki muzyki elektronicznej” (prowadząca – Marta Konieczna [Glissando]), od 18:00 premiera kasety i koncerty uczestników i uczestniczek projektu

Wszystkie spotkania odbywały się w Rewirze Twórczym (ul. Strachocińska 118).

Koncerty i finał były otwarte dla wszystkich chętnych.

 

Projekt realizowany był we współpracy z Mikrograntami.

Więcej informacji o grupie Wkurvv: www.facebook.com/wkurvv, www.instagram.com/wkurvv/

Partner: Grupa z Pasją i Rewir Twórczy – Centrum Aktywności Lokalnej

 

Projekt realizowany jest w ramach Edycji 21. Programu Mikrogranty.