Login

Register

Login

Register

Borek gra w zielone – na rowerze i spacerze

Nieformalna „Grupa Pilotów i Przewodników” odkryła przed nami ciekawostki przyrodnicze, historyczne i architektoniczne osiedla Borek. Poprzez cykl spotkań w formule interaktywnego zwiedzania grupa zwróciła naszą uwagę na m. in. skarby natury Parku Południowego.

Uczestniczki i uczestnicy projektu wzięli udział w spacerze dendrologicznym z przewodnikiem, w trakcie którego można było poznać ciekawe okazy parkowej fauny i flory, m.in. "cypryśniki błotne z ich pneumatoforami, rzadkie orzeszniki, ciepłolubne tulipanowce, a przy budkach lęgowych dla puszczyków, kawek i nietoperzy historie o ich ptasich mieszkańcach”.

Kolejnym elementem projektu była gra terenowa pozwalająca na poznanie osiedla Borek, oparta na zagadkach i zadaniach muzycznych, sprawnościowych i artystycznych. Grupa Pilotów i Przewodników zabrała nas także na wycieczkę rowerową po Borku, na trasie której znalazły się charakterystyczne punkty dwóch parków – Południowego i Grabiszyńskiego, ale też historie i ciekawostki związane z osobą Tadeusza Różewicza, Fryderyka Chopina a także budynkiem Radia Wrocław czy willą Colonia na Krzykach.

Wydarzenia organizowane były z zachowaniem odpowiednich środków ostrożności. Spacery i gra prowadzone były w języku polskim, udział w nich był bezpłatny, a liczba osób limitowana!

Partnerami projektu byli: Grupa Aktywnych Pilotów i Przewodników oraz Miejska Biblioteka Publiczna. 

Projekt realizowany w ramach Edycji 23. Programu Mikrograntyp:30261