Creative Youth of Wroclaw

Projekt Creative Youth of Wroclaw realizowany był przez grupę nastolatków, ART JTM, która od kilku lat działa w mikroskali, tworząc własne filmy, scenariusze, wywiady; organizując akcje charytatywne oraz warsztaty dla dzieci i młodzieży.

W ramach projektu stworzono film, którego celem było przełamanie stereotypów na temat nastolatków, m.in. tych, które przedstawiają ich jako grupę, której nic się nie chce, pochłoniętą tylko przez internet,  mało kreatywną. W ramach projektu zaproszono do udziału młodych wrocławskich twórców, a następnie nakręcono o nich film - o tym, co robią, jak realizują swoje pomysły i pasje.

Cały projekt zaczął się od 3 castingów – 23.10. w MBP (filia nr 12), 27.10. w MBP (filia nr 44), 05.11. w BARBARZE. Castingi prowadzili: Michał Jagodziński, Marta Kępa, Alicja Sałata, Agata Kamińska oraz Klaudia Sobieszek. Podczas castingów młodzi uczestnicy opowiadali o swoich pasjach, zainteresowaniach i swoim życiu. Na podstawie tego „Komisja Creative Youth of Wroclaw” w składzie: Michał Jagodziński, Alicja Sałata, Agata Kamińska oraz Marta Kępa wybrała siedmiu finalistów – Maję Węglowską, Maję Gołębiowską, Wiktorię Magnuszewską, Kingę Kujawską, Barbarę Srokę, Patryka Jurkowskiego oraz Eugina Mangur.

Po przedstawieniu finalistów na wydarzeniu na facebooku odbyły się dwa warsztaty filmowe – pierwsze (17.11 - BARBARA) z Krzysztofem Kubikiem, montażystą filmu, który przedstawił plan naszych działań, zarysy scenariusza oraz opowiedział jak stworzyć własny 2-minutowy filmik. Natomiast drugie warsztaty (18.11. - BARBARA) poprowadził Jakub Gryzowski, filmowiec, reżyser, założyciel Klubu Realizatorów Filmowych, który opowiedział o historii filmu. Kolejnym etapem naszego projektu były nagrania naszych uczestników - Maja Węglowska (Teatr Muzyczny Capitol), Maja Gołębiowska (Teatr Muzyczny Capitol), Wiktoria Magnuszewska (Macondo), Kinga Kujawska (Młodzieżowy Dom Kultury Krzyki), Barbara Sroka (Niebo Cafe), Patryk Jurkowski (mieszkanie Patryka) oraz Eugin Mangur (Kino Nowe Horyzonty). Następnie (4.12.) wszystkie materiały filmowe zostały dostarczone do Krzysztofa Kubika, który rozpoczął montaż spotu promocyjnego oraz filmu. Od 11.12. do 21.12. finaliści CYoW, zespół Mikrofonii oraz ART JTM zaczęli przygotowywać występ do gali finałowej Creative Youth of Wroclaw w studio Mikrofonii oraz w BARBARZE (w studiu nagrany został też „dubbing” do wypowiedzi Patryka Jurkowskiego, gdyż podczas nagrań dźwięk został zdeformowany i nie nagrany całkowicie).

Dnia 21.12. o godz. 18 na scenie kameralnej Impartu odbyła się Gala Finałowa Creative Youth of Wroclaw (transmitowana również na żywo na facebooku ART JTM), na której odbył się występ wokalny, taneczny oraz muzyczny finalistów CYoW, zespołu ART JTM i Mikrofonii. Podczas gali wyświetlony został (premierowo) film, spot oraz making of całego projektu.

 

Projekt realizowany był w ramach Edycji 15. Programu Współorganizacji Projektów mikroGRANTY ESK 2016

Partnerzy: Stowarzyszenie Mikrofonia, Akademia Kolumbów, Radio Luz, Wrocław Miasto Kobiet, Miejska Biblioteka Publiczna