Login

Register

Login

Register

Czy zostaniesz moim sąsiadem?

Inicjator projektu Piotr Januszewski, zaprasza do wspólnego odkrywania historii  Tarnogaju. Pomysł skierowany jest zarówno do osób, które na osiedlu mieszkają już od lat, jak również do tych, które przeprowadziły się tam niedawno. Tarnogaj jest prężnie rozwijającym się osiedlem. Niestety wciąż zauważalna jest granica pomiędzy „starą”, a „nową” częścią. Projekt „Czy zostaniesz moim sąsiadem” ma pokazać historię Tarnogaju, ale również to co nowe,”sąsiedzkie” i to co się rozwija. Poznawać ten obszar będzie można na dwa sposoby - uczestnicząc w spacerach z przewodniczką oraz biorąc udział w zabawie terenowej zorganizowanej na zasadzie geocachingu.

W lipcu odbył się pierwszy spacer z przewodniczką po Tarnogaju. Spacerujący  odkryli 7 miejsc w okolicy Osiedla Mieszkaniowego Tarnogaj i wysłuchali szeregu ciekawych historii, które opowiedziała przewodniczka - Anna Tomaszewska.  25 września zapraszamy Was na kolejny spacer pod przewodnictwem Pani Anny, tym razem po Osiedlu Henrykowskim - innej części Tarnogaju.

Spacer zaczniemy przy Kościele Świętego Ducha, a skończymy przy Dolnośląskim Społecznym Muzeum Kolejnictwa, odwiedzając po drodze m.in. skwer przy ul. Sernickiej i Park Henrykowski.

  • Spotykamy się:

    25 września, godz. 11:00

  • miejsce zbiórki: plac przed Kościołem Św. Ducha, ul. Bardzka 2/4

UWAGA! Na spacer obowiązują zapisy przez formularz:
www.bit.ly/spacer_tarnogaj

W razie pytań czy wątpliwości piszcie: zostanmoimsasiadem@wp.pl

Więcej informacji w wydarzeniu na Facebooku. 

Kolejny etap projektu to  geocaching na Tarnogaju, czyli poszukiwanie skrytek z zaklętą historią. Zapraszamy do zabawy, możecie wziąć w niej udział w każdym momencie.

Czym jest geocaching?
To forma gry terenowej, która polega poszukiwaniu skrytek, uprzednio ukrytych przez innych uczestników_czki zabawy. Skrytki często ukrywane są w ciekawych punktach, co pozwala na poznanie interesujących miejsc poprzez zabawę.

Na Tarnogaju 10 skrytek przygotował dla Was autor projektu. Odkrywając poszczególne skrzyneczki, poznacie niezwykłe miejsca na Tarnogaju, ich historię i ciekawe postacie związane z tym osiedlem. Do zabawy zapraszamy również przedstawicieli_ki społeczności ukraińskiej – każda historia ukryta w skrzynce jest przetłumaczona na język ukraiński.

Jak się bawić?
Pod linkiem: https://bit.ly/tarnogajski_geocaching
znajdziecie interaktywną mapę z koordynatami, która wskaże Wam miejsca ukrycia każdej ze skrzynek. W zabawie możecie brać udział sami lub w większej grupie. Wszystko zależy od Was! W skrzynkach znajdziecie logbooki, czyli książeczki do których możecie się wpisywać, gdy odnajdziecie daną skrzynkę.
Dodatkowo w 6 skrzynkach znajdują się kamienie z literkami - zapamiętajcie te literki, ponieważ w ostatniej skrzynce znajduje się zaszyfrowany krypteks, który można otworzyć używając hasła złożonego z literek zebranych w poprzednich skrzynkach.
W każdej ze skrzynek znajdziecie malutki gifcik – możecie jeden zabrać, najlepiej jeśli w miarę możliwości zostawicie coś w zamian.

Ważna prośba!
Nie zabierajcie logbooków, ołówków, zdjęć, tekstów historycznych, kamieni oraz skrzynki cryptex. Są one niezbędnym elementem całej zabawy, a chcemy, by mogło wziąć w niej udział jak najwięcej osób.

W razie pytań czy wątpliwości piszcie: zostanmoimsasiadem@wp.pl

Więcej informacji w wydarzeniu na Facebooku. 

Ostatni etap projektu to
Projekt realizowany w ramach 26. Edycji Mikrograntów.

Partnerem projektu jest Stowarzyszenie Przyjazny Tarnogaj.p:38681