Gądów się śmieje! Radosna sąsiedzka integracja

Lucyna, autorka projektu, chcąc przekonać mieszkańców Gądowa, że śmiech to zdrowie,  zaprosiła ich na cykl warsztatów jogi śmiechu. Podczas spotkań uczestnicy mogli przekonać się, jak zwiększenie ilości śmiechu w życiu może ułatwić codzienne funkcjonowanie, wnieść w nie dużą dawkę lekkości, poprawić samopoczucie fizyczne i psychiczne, a przede wszystkim, że śmiech jest cudowną i najprostszą formą komunikacji, która zbliża ludzi, przełamuje lody i skraca międzyludzkie dystanse. 

Skład uczestników nie był stały, zmieniał się podczas kolejnych warsztatów. Przekrój wiekowy był dość szeroki – od dwulatka do seniora. Warsztaty były połączone z okazją do sąsiedzkich pogaduch przy ciastkach i innych pysznościach. Urozmaiceniem spotkań była udostępniona przez twórcę gra planszowa wykorzystująca ćwiczenia jogi śmiechu.

W ramach projektu powstała broszura, która umożliwi uczestnikom projektu i osobom zainteresowanym gimnastyką śmiechu samodzielne wykonywanie podstawowych ćwiczeń w domu lub podczas spotkań ze znajomymi. Broszura dostępna jest TUTAJ

 

Projekt realizowany był w ramach Edycji 15. Programu Współorganizacji Projektów mikroGRANTY ESK 2016