Huby łączą pokolenia

Projekt "Huby łączą pokolenia" został zainicjowany przez Monikę Witczak-Szymańską. Celem tego międzypokoleniowego działania zlokalizowanego na Hubach jest organizacja spotkań osób starszych i przedszkolaków.

W ramach projektu odbył się cykl międzypokoleniowych spotkań: czytanie bajek przez seniorów dla dzieci, rozmowy na temat książek, wspólne przygotowywanie słodyczy i zdrowych przekąsek, kartek okolicznościowych i materiałów dekoracyjnych.

Aktywności te pozwoliły na stworzenie przestrzeni do aktywnego spędzania czasu, dzielenia się wiedzą i doświadczeniem przez seniorów. Na zakończenie projektu zorganizowane zostało spotkanie finałowe, połączone z wystawą prac powstałych w czasie wspólnych działań. Była to także okazja do zaprezentowania broszury wspominkowej podsumowującej wszystkie działania:

Zajrzyjcie tutaj - Huby łączą pokolenia_broszura wspominkowa

 

Projekt był realizowany w ramach 16. Edycji Programu Współorganizacji Projektów MikrograntyStrefa Kultury Wrocław

Partnerzy: Przedszkole nr 9 (ul. Wieczysta 105), Przedszkole nr 136 (ul. Gliniana 85), Przedszkole nr 50 (ul. Dyrekcyjna 15), Przedszkole nr 119 (ul. Łódzka 23), Zespół Terenowej Pracy Socjalnej nr 5 MOPS, Dzienny Dom Pomocy "Na Ciepłej", Filia nr 4 Miejskiej Biblioteki Publicznej, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 11 we Wrocławiu.

Fot. Jarosław Grochowski