Kino Plenerowe na Polanie Żernickiej

"Kino Plenerowe na Polanie Żernickiej" to pomysł Aldony Zając i Michała Garstki. Projekt był odpowiedzią na wyrażane w rozmowach potrzeby mieszkańców Żernik, którym brakuje miejsca, gdzie mogliby wspólnie spędzać czas. W nawiązaniu do wspomnień nieistniejącego już kina "Paloma" (Żernicka 233), Aldona i Michał zdecydowali się na organizację letniego kina na polanie. 

W ramach projektu odbyły się dwa pokazy kina plenerowego, poprzedzone wspólną integracją mieszkańców. Kolektywnie wybrano tytuły filmowe, kierując się tym, aby jeden pokaz kina był dla dzieci, a drugi - dla dorosłych. Filmy dziecięce spotkały się z dużym zainteresowaniem i entuzjazmem nie tylko wśród widzów młodszych, ale również starszych. 

Przed pierwszym pokazem zorganizowana została dodatkowo  gra terenowa, gdzie każdy mógł odkryć niewidzialne Żerniki. Gra polegała na tym, aby odszukać  historyczne, dawne miejsca na osiedlu. Każdy uczestnik gry otrzymał wskazówki, a  wolontariusze czekali w wyznaczonych miejscach i przekazywali kolejne zadania do rozwiązania. 

Przed drugim pokazem mieszkańcy zostali zaproszeni do przekazania swoich wizji na temat osiedla na wydrukowaną wielkoformatową mapę Żernik. Można było to zrobić za pomocą flamastrów, plasteliny, wycinanek, część uczestników przekazywała organizatorom swoje spostrzeżenia ustnie. 

 

Projekt realizowany był w ramach Edycji 14. Programu Współorganizacji Projektów mikroGRANTY ESK 2016
Partner projektu: Rada Osiedla Żerniki Wrocławskie