Login

Register

Login

Register

Którędy droga? Rodzinna pieszo-rowerowa ekogrywalizacja. Jednodniowa wakacyjna gra miejska

"Którędy droga?" to jednodniowa gra miejsca z elementami spaceru historyczno-przyrodniczego, której scenariusz opracowaliśmy wspólnie na trzech spotkaniach organizacyjnych.

Scenariusz gry został stworzony wspólnie z uczestnikami, którzy potem, poza wypełnianiem poszczególnych zadań, dowiedzieli się więcej o ciekawej przeszłości swojej okolicy! Dzięki zróżnicowanej i kolektywnie dobranej trasie (od Parku Grabiszyńskiego, przez wzgórze Gajowickie, i Zieleniec przy placu Pereca aż do Kawiarni Sąsiedzkiej), animacjom i spotkaniom w różnych lokalizacjach projekt był też szansą na promowanie możliwości ekologicznego-rowerowego poruszania się po mieście!

Zebraliśmy 12-14 osobową grupę, która na swoich rowerach lub na rowerach miejskich aktywnie spędziła czas, biorąc udział w konkurencjach a przy okazji poznała historię i przyrodę odwiedzanych miejsc.

Finał odbył się 29 września na terenie Parku Grabiszyńskiego, a na mecie w Kawiarni Sąsiedzkiej przy ul. Grabiszyńskiej 56 na uczestników czekały: poczęstunek, animacje dla dzieci, znakowanie rowerów oraz krótki wykład o zasadach poruszania się rowerem po mieście. Czyli bezpieczeństwo przede wszystkim.

Działania:

31.08 – spotkanie informacyjne w Kawiarni Sąsiedzkiej,

7.09 – warsztaty planowania gry miejskiej w Kawiarni Sąsiedzkiej,

14.09 – warsztaty planowania gry miejskiej

29.09 – gra miejska połączona ze spacerem oraz piknikiem


Więcej informacji: sylwia.magdalena.swierczynska@gmail.com


Projekt realizowany był w ramach 17. Edycji - specjalnej, maj 2018 Programu Współorganizacji Projektów MikrograntyStrefa Kultury Wrocław

 

 p:11435