Łączy nas Odra, a co Ona nam opowie?

Latem słuchaliśmy opowieści naszej największej wrocławskiej rzeki! Jak postrzega ona ludzi spędzających nad nią weekendowe przed- i popołudnia? Czy dobrze jej się z nami żyje? Czy odpowiednio o nią dbamy? Karolina Krawiec wraz z mieszkańcami i mieszkankami Karłowic, Różanki oraz Kleczkowa stworzyła odrzańską bajkę, by nagrać z niej słuchowisko, które zaprezentowane zostało dwukrotnie w plenerze, a także w radiu. Spotkania warsztatowe – literackie, aktorskie oraz próby do nagrania rozpoczął spacer przyrodniczy ze znawcą Odry:

11.05, g. 16.00 - spacer przyrodniczo-historyczny po odrzańskich wałach, zbiórka: Polana Karłowicka

Spotkania warsztatowe odbywały się w terminach: 13, 20, 27.05 oraz 3 i 10.06, g. 18.00 (poniedziałkowe warsztaty literackie i aktorskie, tworzenie bajki o Odrze i słuchowiska, miejsce: Świetlica Fundacji Tobiaszki, aleja Jana Kasprowicza 26)

Finałowe słuchowisko "Opowieści znad Odry" zaprezentowaliśmy dwukrotnie - na dwóch brzegach Odry. 7.07 o 18:00 spotkaliśmy się na premierze w "Stara Odra Beach Bar", towarzyszył nam też konkurs wiedzy o rzece i opowiadanie o przebiegu projektu. 26.07 o 20:30 w ramach wydarzenia "Kleczkowska Stara Odra" organizowanego we współpracy z programem Sąsiadujemy, bajki słuchaliśmy na drugim brzegu - przy Jazie Różanka.

Broszura podsumowująca projekt dostępna jest TUTAJ

Tekst bajki oraz słuchowisko dostępne są na stronie: www.laczynasodra.pl 

Partnerzy: Fundacja Nasze KarłowiceRada Osiedla Karłowice-RóżankaSąsiadujemyFundacja Onwater.plFundacja Tobiaszki, Grzelczak Fogel i Partnerzy

Wstęp wolny!

Projekt realizowany jest w ramach Edycji 19. Programu Współorganizacji Projektów Mikrogranty.