To nie lipa, czyli nie ma Lipy bez lipy

Projekt "To nie lipa, czyli nie ma Lipy bez lipy" to pomysł Agnieszki Stolarczyk, mieszkanki Lipy Piotrowskiej, która zaprosiła swoich sąsiadów do stworzenia i wydania gazetki osiedlowej, informującej o tym, co dzieje się w ich okolicy.

W ramach działania zorganizowane zostały spotkania z mieszkańcami, które z jednej strony umożliwiły ich wzajemne poznanie się i kolektywne wypracowanie pomysłów na gazetkę, a z drugiej – dzięki otwartej formie warsztatowej, pozwoliły na dzielenie się wiedzą i zdobycie nowych umiejętności przydatnych w tworzeniu gazety. Do udziału w spotkaniach zostały też zaproszeni twórcy wrocławskich gazet, którzy podzielili się swoimi doświadczeniami z tworzenia lokalnych periodyków.

Efektów szukajcie w wydaniu on-line - TU NIE LIPA

Projekt realizowany był we współpracy z Programem Współorganizacji Projektów MikrograntyStrefa Kultury Wrocław.

Partnerzy: Stowarzyszenie Żółty Parasol, Stowarzyszenie Kulturalna Lipa, Centrum Rozwoju i Aktywności Dzieci i Młodzieży Kulturalna Lipa, Rada Osiedla Lipa Piotrowska, Fundacja Umbrella.