Muzyczna Jesień na Księżu: bis!

Cykl działań skoncentrowanych na osiedlach Księże Małe i Wielkie zaproponowany został przez nieformalną grupę Księże w pełni, która miała okazję realizować już lokalne inicjatywy w poprzednich edycjach Mikrograntów. W 2018 wspólnie organizowaliśmy cykl sąsiedzkich, podwórkowych, bezgotówkowych wymian, namalowaliśmy mural i wybraliśmy najpiękniejszego kundelka na Księżach, w zeszłym roku stworzyliśmy „Małą Wielką Mapę Księża” i zorganizowaliśmy cykl jesiennych koncertów.

Kolejna propozycja tej grupy to kontynuacja "Muzycznej Jesieni na Księżu". Tym razem spotkaliśmy się w sieci na dwóch wymianach dźwiękami!  Wspólnie z mieszkańcami i mieszkankami osiedli powstał „Wielki-mały Śpiewnik Księża”, który zawiera ulubione utwory Księżan i Księżanek, oraz historie z nimi związane . Kolejną wspólną, sąsiedzką produkcją był teledysk z udziałem lokalnych filmowców – nie tylko profesjonalistów, ale też amatorów. Teledysk powstał z klipów nadesłanych przez mieszkańców i mieszkanki. Obraz sklejony z ujęć tego samego osiedla w kadrach różnych osób dopełnia muzyka najnowszego utworu Mai "Mahjong" Kozłowskiej.

Teledysk oraz śpiewnik miały swoją premierę w trakcie finałowego koncertu, który odbył się w nowo otwartym Centrum Aktywności Lokalnej Księże, a transmitowany był na żywo na profilach FB Mikrogranty Księże w Pełni Strefa Kultury Wrocław PIK Wrocław
Usłyszeliśmy i zobaczyliśmy dwóch artystów, którzy przenieśli nas do różnych muzycznych światów:

? Phillip Bracken ?
Choć pochodzi z Australii, Phillip przybędzie do Wrocławia z niedalekiego Opola, w którym obecnie mieszka i tworzy. Niezwykły muzyczny duch, związany z alternatywnym soulem i folkiem. W tym roku ukazał się jego pełnoprawny debiut płytowy pt. "Wolf Ahead Tiger Behind", choć ma na koncie już wcześniejsze wydawnictwa. Przed nami niezwykły i intymny występ.

? Dawid Michewicz ?
... czyli wrocławska odpowiedź na najlepsze głosy zachodniej sceny niezależnej, jak Sufjan Stevens, czy Devendra Banhart. Dawid jest miłośnikiem brzmień z pogranicza folku i nostalgicznego indie.

Jeśli chcecie przypomnieć sobie to wydarzenie to zapraszamy TUTAJ 

A co dzieje się na Księżu? sprawdźcie na Instagramie i FB @Księżewpełni

Projekt realizowany w ramach Edycji 24. Programu Mikrogranty