Muzyczna Jesień na Księżu

W listopadzie i grudniu  na Księże zawitał cykl muzyczny przygotowany przez mieszkańców osiedla: Matyldę Bursztę i Michała Rypel. Jesienią zaplanowali oni trzy osiedlowe koncerty i skierowane do najmłodszych warsztaty z animacji poklatkowej.

Autorce i autorowi projektu przyświeca idea promocji lokalnej sceny autorskiej. Dzięki współpracy z Mikrograntami na Księżu Małym zagrają Kuba Kutera (alt-pop), Tom J (folk/indie) oraz Kamil Maciasowicz a.k.a. Motorboats (indie-pop).

Zależało nam na działaniu na tym osiedlu, bo Księże to nasz dom. Chcemy włączyć się w jego życie, budować relacje i rozwijać lokalną tożsamość. Zauważyliśmy, że nasze osiedle ma w sobie tę ważną iskrę, dlatego też chcemy wprowadzić tu działania podobne do oferowanych w centrum miasta. Muzyka to język uniwersalny, więc chcemy wykorzystać ją do jednoczenia sąsiedzkich pokoleń i gustów – mówią zgodnie Matylda i Michał

Pomysłodawcy postawili na akustyczne brzmienia i autorski charakter wykonań zaproszonych artystów chcąc zbliżyć do siebie sąsiadki i sąsiadów, którzy codziennie mijają się w tutejszym warzywniaku lub na poczcie, nieczęsto mających okazję wspólnie uczestniczyć w koncercie lub wysłać dzieci na te same warsztaty. 

Organizatorzy nie zapomnieli też o najmłodszych – podczas warsztatów animacji poklatkowej, razem młodszym pokoleniem osiedla w ramach projektu planują stworzyć „Żywą orkiestrę” podczas warsztatów animacji poklatkowej dla dzieci. Efekty pracy dzieciaków (zmontowany i udźwiękowiony film) zaprezentowane zostaną podczas grudniowego finału.

Spotkaliśmy się:

9.11, 18:00 | na Koncercie Kuby Kutery (alt-pop) | SM Księże Małe, ul. Tarnogórska 1

16.11, 18:00 | na Koncercie Toma J (folk/indie) | Dawna Pralnia loft design, ul. Krakowska 180

24.11, 10:00 | na Warsztatach animacji poklatkowej „Żywa orkiestra” | SM Księże Małe, ul. Tarnogórska 1

7.12, 18:00 | na Koncercie Kamila Maciasowicza a.k.a. Motorboats (indie-pop) i premierze udźwiękowionej animacji poklatkowej | Dawna Pralnia loft design, ul. Krakowska 180

Więcej informacji: www.facebook.com/ksiezewpelni/

Partnerzy: Dawna Pralnia loft design, Księże w Pełni, SM Księże Małe

 

Projekt realizowany jest w ramach Edycji 21. Programu Mikrogranty