Namaluj Pawłowice – warsztaty malarstwa i rysunku

Elżbietę Niciak, absolwentkę Akademii Sztuk Pięknych Trzeciego Wieku we Wrocławiu, możecie pamiętać z zeszłorocznego projektu „Namaluj Psie Pole”. Jesienią nie udało nam się spotkać na żywo, jednak w trakcie warsztatów online poznaliśmy kilka technik malarskich i stworzyliśmy wirtualną galerię obrazów!  

W tym roku w końcu wyciągnęliśmy sztalugi w plener!  

Pani Ela bardzo chciała podzielić się swoją pasją do malarstwa i rysunku z seniorami i seniorkami z Psiego Pola, jednak za miejsce spotkań tym razem wybrała Pawłowice – położone na północy Wrocławia osiedle, które skrywa wiele ciekawych i inspirujących miejsc. "Głównym bohaterem” był przepiękny zespół pałacowy należący obecnie do Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, zbudowany w latach 1891-95 i będący wcześniej własnością słynnej rodziny Kornów. Ciekawa zabudowa, przepiękny park i staw z glorietą oraz wspaniały drzewostan z pewnością dostarczyła uczestnikom i uczestniczkom niezbędnego natchnienia do tworzenia obrazów i rysunków!  

Malować każdy może 

Podczas projektu „Namaluj Pawłowice” spotkaliśmy się na trzech warsztatach malarstwa i rysunku, podczas których prowadzące (razem z Panią Elą zajęcia poprowadzi Teresa Tkaczyk), krok po kroku uczyły prostych, ale skutecznych i przydatnych technik tworzenia obrazów na płótnie. Na pierwszym spotkaniu dodatkowych inspiracji z dostarczył spacer po historycznym terenie parku pałacowego, który poprowadziła Ewelina Lepka.  

Zajęcia rozpoczęliśmy 29 czerwca o godzinie 10:30. Kolejne spotkania zaplanowano na 6 i 13 lipca. Udział w warsztatach był oczywiście bezpłatny.

Efektem artystycznych spotkań był wernisaż prac na terenie parku przy Jeziorze Pawłowickim (między ulicami Jeziorową, Pawłowicką, a Sasankową) . 

Harmonogram spotkań wyglądał tak: 

29.06, 10:30–12:30 | warsztaty malarstwa i rysunku i spacer historyczny | Centrum Edukacyjno-Rozwojowe Pałac Pawłowice, ul. Pawłowicka 87/89 

6.07, 10:30–12:30 | warsztaty malarstwa i rysunku | Centrum Edukacyjno-Rozwojowe Pałac Pawłowice, ul. Pawłowicka 87/89 

13.07, 10:30–12:30 | warsztaty malarstwa i rysunku | Centrum Edukacyjno-Rozwojowe Pałac Pawłowice, ul. Pawłowicka 87/89 

17.07, 17:00–19:00 | finał projektu – wernisaż prac i pokaz filmu | park przy Jeziorze Pawłowickim // W trakcie wernisażu odbył się koncert zespołu muzycznego "Kwintet Jazzowy" z Wrocławia, chwaliliśmy się swoimi ukończonymi pracami i rozmawialiśmy o wrażeniach! 

Chcesz zobaczyć, jak wyglądał poprzedni projekt Pani Eli? Kliknij TUTAJ 

Partnerami „Namaluj Pawłowice” są: CBK Fama, KS Zawsze Młodzi, Uniwersytet Przyrodniczy Pałac Pawłowice, Rada Osiedla Pawłowice i Stowarzyszenie Zmieniaj Zakrzów.  

Projekt realizowany jest w ramach Edycji 25. Mikrograntów.