Login

Register

Login

Register

Namaluj Psie Pole – warsztaty dla seniorów

Inicjatywa aktywnej mieszkanki Zawidawia, Elżbiety Niciak, która chce pobudzić seniorki i seniorów z Psiego Pola do kreatywnego spędzania czasu. Pani Elżbieta sama niedawno odkryła w sobie zamiłowanie do malarstwa i chciałaby, aby inne osoby miały także możliwość rozwijania swoich talentów pod okiem specjalistów. 

W ramach projektu możecie wziąć więc udział w cyklu warsztatów malarskich i rysunkowych. Uczestnicy i uczestniczki otrzymają do wyboru zdjęcia osiedlowych obiektów oraz przestrzeni interesujących pod względem architektury, które staną się inspiracją do wykonania prac malarskich. Czeka je i ich także kreatywna burza mózgów, podczas której wybierzemy nazwę oraz wygląd krasnala, który miałby pojawić się w przestrzeni ryneczku Psiego Pola. Absolwentki Akademii Sztuki we Wrocławiu przedstawią oraz nauczą chętne osoby szeregu technik malarskich, zapewnią wszelkie przybory malarskie oraz płótna, na których powstaną pierwsze prace uczestników projektu. Efektem artystycznych spotkań będzie poprojektowa wirtualna wystawa.

Udział w warsztatach jest bezpłatny – szczególnie zapraszamy seniorki i seniorów!

Zapraszamy do nadsyłania zgłoszeń udziału do dnia 14 listopada na adres e-mail: namalujpsiepole@gmail.com lub zgłaszania się pod numerem telefonu + 48 888 784 975.

Liczba miejsc ze względu na pakiety jest ograniczona, decydować będzie kolejność zgłoszeń.

Miejsce:

Widzimy się online! Narzędzie do komunikacji dopasowane zostanie do zgłoszonych uczestników i uczestniczek (platforma LiveWebinar i/lub Skype)

Terminy spotkań:

18 listopada 2020
10.30-12.30 – Warsztaty wprowadzające – teoria i zastosowanie w praktyce!
Wybieramy zdjęcia, które będą inspiracją do malowanych obrazów, dowiadujemy się więcej o pojęciach malarskich, ćwiczymy perspektywę i mieszanie kolorów, a na koniec oglądamy na zdjęciach miejsca, w których mógłby stanąć Wrocławski Krasnal Psiego Pola!
Prowadzenie: Elżbieta Niciak & Anna Nocula-Niciak & Teresa Tkacz

25 listopada 2020
10.30-12.30 – Warsztaty malarskie oraz rysunku
Malujemy obrazy, konsultujemy prace, rysujemy co kto chce, a nawet Wrocławskiego Krasnala Psiego Pola!
Prowadzenie: Elżbieta Niciak & Teresa Tkacz

2 grudnia 2020
10.30-12.30 – Warsztaty malarskie oraz rysunku
Malujemy obrazy, konsultujemy prace, rysujemy co kto chce, a nawet Wrocławskiego Krasnala Psiego Pola!
Prowadzenie: Elżbieta Niciak & Teresa Tkacz

9 grudnia 2020
10.30-12.30 – Wernisaż online
Wernisaż powstałych prac oraz integracja uczestników projektu – wydarzenie online na wybranej platformie do komunikacji
Prowadzenie: Elżbieta Niciak & Anna Nocula-Niciak, Teresa Tkacz

Każdy/a z uczestników/czek otrzyma pakiet malarski zawierający farby i wszelkie niezbędne przybory malarskie, w tym płótna do malowania. Będzie on do odebrania w wybranych miejscach na Psim Polu i Ołbinie.

Wydarzenia prowadzone będą w języku polskim.

Partnerami projektu są FAMA Centrum Biblioteczno-KulturalneFundacja Opieka i TroskaKlub Seniora na Psim Polu/ Zawsze MłodziStara Piekarnia

 

Projekt realizowany w ramach Edycji 24. Programu Mikrograntyp:33520