„Nimfy, maszkarony i pomarańcze”: sekrety Przedmieścia Oławskiego

"Nimfy, maszkarony i pomarańcze": sekrety Przedmieścia Oławskiego realizowany był w 13. edycji mikroGRANTÓW przez Stowarzyszenie Edukacji Krytycznej - organizację zrzeszającą studentów i absolwentów Uniwersytetu Wrocławskiego, a także naukowców. Od 2010 roku zrealizowali we Wrocławiu szereg inicjatyw  (Mama na Studiach, Wózkownia, Rozkwietnik Podwórek, Zmień koła swojego losu, festyny z KOGENERACJĄ od 2012 roku, Festyny Foresightowe w 2016, "Sztuka Mojej Ulicy: społeczny wymiar street artu").

Celem projektu było lepsze poznanie z dziećmi i młodzieżą ich najbliższego otoczenia - Przedmieścia Oławskiego. W ramach projektu zaplanowane i zrealizowane zostały, wraz z nauczycielami, wolontariuszami, streetworkerami i dziećmi, cztery spacery tematyczne, mini festyny oraz gra terenowa "Pomarańcze z Oławskiego".

Partnerem projektu było Muzeum Etnograficzne we Wrocławiu.