Nowy Dwór Pany – Sąsiedzki Przewodnik

Grupa „Chcemy dobrze” razem z mieszkańcami/kami Nowego Dworu w czasie kilku jesiennych spotkań i warsztatów pracowała nad odnalezieniem nowej twarzy osiedla Nowy Dwór.

Jesteście z ND? Mieszkacie tu? Co najbardziej lubicie? Jak spędzacie tutaj wolny czas? Zobaczcie jakim spojrzeniem na najbliższą okolicę podzielili się z nami mieszkańcy osiedla. W cyklu warsztatów, który przygotowała grupa było coś dla dzieci i dla starszych:

- 6 października o 13, „My, Nowodworzanie. Tak, Możesz mówić mi <Panie>.” - warsztaty plastyczne dla dzieci z Natalia ZwJerzak Jerzak

- 12 października o 17, “O sile lokalnej społeczności” warsztaty z grupą Chcemy dobrze

- 13 października o 11, “Odkopane miejscówki - historie na/o Dworze” warsztaty z pracownią projektową Grupadoprzodu

Wszystkie warsztaty odbywały się w Miejska Biblioteka Publiczna we Wrocławiu Filii nr 22 przy ul. Chociebuskiej 8/10.

10 listopada odbyła się premiera Osiedlowego Przewodnika, który możecie przeczytać tutaj Nowy Dwór PANY! - osiedlowy przewodnik, o którym "Chcemy dobrze" pisze tak:

"Lubimy Nowy Dwór i myślimy, że skrywa dużo niespodzianek. Jeśli się tylko bliżej przyjrzysz to widać, że to okolica o niejednorodnej architekturze i historii. Chciałyśmy o tym i o innych nowodworskich sekretach opowiedzieć i wspólnie z mieszkańcami i mieszkankami stworzyć osiedlowy przewodnik. Chciałyśmy też pokazać jak łatwo zakochać w tych z pozoru zwyczajnych miejscach, które składają się na naszą wspólną codzienność. Publikacja zachęci innych, którzy tu nigdy nie byli, a może nawet nie słyszeli, do odwiedzenia Nowego Dworu i zwiedzenia jego zakamarków śladem Waszych rekomendacji."

Projektowi towarzyszy film według koncepcji, produkcji i montażu – ART MCS.

Projekt realizowany był we współpracy z Programem Współorganizacji Projektów MikrograntyStrefa Kultury Wrocław.