Ogródek Społeczny na Placu Społecznym

Projekt "Ogródek Społeczny na Placu Społecznym" zrealizowany został przez Społecznych Ogrodników, grupę przyjaciół - miłośników ogrodów, zieleni oraz rolnictwa ekologicznego. Projekt stanowił kontynuację Warzywnego Ogrodu Społecznego, inicjatywy z 2016 roku. 

Projekt był ukierunkowany na kreowanie przestrzeni otwartej dla lokalnej społeczności na Placu Społecznym. W czasie jego trwania zorganizowano trzy spotkania weekendowe:

18 czerwca - pierwsze warsztaty i budowanie ogrodu na Placu Społecznym; w tym poprowadzone przez Agatę Półtorak i Ewelinę Żygadło warsztaty stolarsko-ogrodnicze; wykład i rozmowa "Ogrody społeczne we Wrocławiu - potencjał lokalnych społeczności" oraz warsztaty, których efektem było zbudowanie zielonej instalacji, która przez cały sezon została na Placu Społecznym jako  Społeczny Ogród;

1 lipca - drugie spotkanie w ogrodzie – piknik, joga na trawie dla dorosłych i dla dzieciaków oraz warsztaty ogrodnicze; jogę poprowadziła Aleksandra Dul - Fit Jogini z  Fit Street Wrocław (trenerka, instruktorka jogi, autorka holistycznego projektu Fit Street, która zdrowy styl życia przekształciła w sposób na życie);

 22 lipca - piknik z jogą oraz warsztaty kulinarno-ogrodnicze poprowadzone przez Martę Majerską, która razem z rodzicami prowadzi mały sad we Wróblowicach. Od dziecka związana z ogrodnictwem, skończyła studia na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu. Tłoczy soki jabłkowe, a w przerwach trochę projektuje ogrody. Miłośniczka przyrody, gór oraz dobrej kuchni. Uczestnicy przygotowali sałatkę z 'chwastów' i roślin ogrodowych dostępnych na polach, łąkach i bazarkach.

 

Projekt realizowany był w ramach Edycji 13. Programu Współorganizacji Projektów mikroGRANTY ESK 2016

Partner: Plac Społeczny Przestrzeń Kreatywna