Osiedlowe spacery – ruszaj na Gajowice!

Gajowickie Inicjatorki Twórcze (GIT) to nieformalna grupa sąsiadek i koleżanek, które połączyła potrzeba osiedlowych działań. Chciały razem z mieszkańcami i mieszkankami odkryć ciekawostki swojego otoczenia, dlatego razem z lokalną przewodniczką zabierają nas na zwiedzanie przestrzeni - historyczne, wspominkowe oraz szlakiem rzemieślniczych i usługowych lokali – tych funkcjonujących nadal oraz tych, które swoją działalność już zakończyły, ale były ważnymi punktami życia osiedla. Wszystko w formie niezwykłego słuchowiska - audiospaceru w trzech odcinkach z udziałem nie tylko przewodniczki-mieszkanki Gajowic, ale również innych mieszkańców i mieszkanek, którzy zdecydowali się podzielić swoimi wspomnieniami!

Audiospacery  z Krystyną Lasotą-Kotowicz publikujemy na dwóch specjalnych kanałach:

Aby nie zgubić się w gajowickich zakamarkach, wspólnymi siłami opracowana została mapa punktów wartych odwiedzenia. Jest ona częścią zina zawierającego także inne zebrane ciekawostki, anegdoty, historie mieszkańców i mieszkanek osiedla, fotografie prezentujące wspomniane wyżej lokale oraz materiały archiwalne zebrane od lokalnych przedsiębiorców.

Zin wraz z mapą miał swoją papierową premierę w sobotę 12 grudnia na "Ryneczku Jemiołowa", ale oczywiście dostępny jest również w internecie! GAJOzin znajdziecie TUTAJ!

Do zobaczenia na GAJO!

_____________________________

O innych wydarzeniach w ramach projektu poszukajcie informacji na: https://strefakultury.pl/project/osiedlowe-spacery-ruszaj-na-gajowice oraz profilu FB Gajowickich Inicjatorek Twórczych

Partnerami projektu są: Rada Osiedla Gajowce, Klub Seniora przy RO