Ostatnia stacja: Muzeum Klecina!

Maria Smolarek  kontynuuje odkrywanie tajemnic Kleciny i tym razem zbierała materialne pamiątki oraz wspomnieniowe artefakty mieszkańców i mieszkanek osiedla, które opracowała i wyeksponowała w wirtualnym muzeum Niewidzialna Klecina. Marysia chce w nim również umieścić wywiady przeprowadzone z uczestnikami i uczestniczkami zeszłorocznego projektu „Kampania cukrowa na Klecinie”, powiększając zbiory o kolejne nagrania. Cały zestaw udostępni dodatkowo w formie audio-spacerów po ciekawych i nieoczywistych miejscach osiedla.

W sierpniu spotykaliśmy się na warsztatach w Parku Migdałowym tworząc Klecińskie lampiony oraz aparaty otworkowe, z którymi wyruszyliśmy zwiedzać i fotografować osiedle. Zdjęcia powstałe w trakcie spotkań wzbogacą zbiory wirtualnego muzeum o spojrzenie uczestników i uczestniczek na architekturę Kleciny.

Marysia opracowała także dwie trasy spacerowe po Klecinie. Jeśli chcecie odwiedzić i odkryć tę część Wrocławia pobierzcie MAPKĘ i ruszcie na audio-spacery połączone z materiałami zdjęciowymi. Dzięki temu architekturę, historię i ciekawostki tego osiedla może odkryć każdy!  Na premierowe spacery wyruszyliśmy w trakcie „Nocy Kleciny”.

Spotykaliśmy się:

6.08, g. 17:30 | Klecińskie lampiony! – warsztaty z robienia lampionów w Parku Migdałowym

10, 17 i 24.08,  g. 17:00 | O…twórz się na Klecinę! – warsztaty fotografii otworkowej w Parku Migdałowym

26.09, od g. 17:30 | Noc Kleciny – nocne odkrywanie Kleciny i dźwiękowe spacery po osiedlu - siedziba Rady Osiedla Klecina, ul. Czekoladowa 53 

 

Więcej informacji na FB działań na osiedlu "Niewidzialna Klecina"

Partnerem projektu jest Rada Osiedla Klecina i Niewidzialna Klecina

Projekt realizowany w ramach Edycji 23. Programu Mikrogranty