Pan Klingert i tajemnice Pracz Odrzańskich

Grupę Modernistycznie Zakręceni możecie kojarzyć z zeszłorocznych działań na Wielkiej Wyspie, gdzie zorganizowali grę miejską „WuWA Gra – od Biskupina do Sępolna” pozwalającą na odkrycie osiedlowych historii.

Tym razem Modernistycznie Zakręceni zabrali nas na tereny Pracz Odrzańskich, które staną się terenem gry „Pan Klingert i tajemnice Pracz Odrzańskich”. Gra miała na celu odkrycie walorów historycznych osiedla, jego dziedzictwa ukrytego między innymi w kompleksie architektonicznym z lat 20. XX wieku.

W kilkuosobowych drużynach, uzbrojeni w mapę i karty gry, wyruszyłyśmy i wyruszyliśmy na ulice, by rozwiązywać zagadki i stawić czoła różnym wyzwaniom. Głównym bohaterem gry była postać Karla Heinricha Klingerta, wrocławskiego mechanika i konstruktora (m. in. skafandra do  nurkowania), który pomógł „zanurzyć się” uczestnikom i uczestniczkom wydarzenia w przeszłości osiedla.

Mapa do gry, pozwalająca na samodzielne poznanie Pracz Odzańkich dostępna jest TUTAJ.

Podczas drugiego spotkania wykorzystałyśmy i wykorzystaliśmy rowery, by na dwóch kółkach odwiedzić te bardziej i mniej znane miejsca na Praczach Odrzańskich. Razem z przewodniczką udało nam się odkryć  najciekawsze zakątki Pracz Odrzańskich!

Partnerami projektu byli: Centrum Rozwoju i Aktywności Dzieci i Młodzieży „Tęcza”, Sieć Badawcza Łukasiewicz - PORT Polski Ośrodek Rozwoju Technologii, Parafia pw. św. Anny w Praczach Odrzańskich.

Projekt realizowany w ramach Edycji 22. Programu Mikrogranty