Pieśni uzdrawiające Wrocław vol. 2

Projekt grupy nieformalnej Chór Nana był kontynuacją działań opartych na wspólnym śpiewie, czyli „Pieśni uzdrawiających Wrocław”, które odbywały się w wakacje przede wszystkim online. Ekipa dostrzegła po realizacji pierwszej edycji swojego pomysłu, że zaproponowane przez nich działania sprawdzają się jako narzędzie budowania społeczności lokalnej.

W tej edycji wspólnie poznaliśmy i zaśpiewaliśmy pieśni, które regenerowały, odżywiały i pozwalały wyśpiewać duszę. Do wspólnego śpiewania online mogli dołączyć wszyscy chętni, bez względu na doświadczenie. Tym razem spotkania były podzielone na warsztaty wokalne dla dorosłych i młodzieży oraz osobne dla rodzin z dziećmi w każdym wieku. Uczestniczki i uczestnicy poznali pieśni tradycyjne rodem z Grecji, Gruzji, Polski czy Słowacji.

Wspólne śpiewanie ma ogromną moc uzdrawiającą! Przekonaliśmy się o tym, spotykając się w śpiewie, w tym niełatwym, pandemicznym czasie.
Wspólny śpiew od wieków wyzwalał w ludziach poczucie mocy i sprawczości. Integrował do wspólnego działania. Uzdrawiał poprzez doznanie połączenia i przepływu we wspólnocie.
Grupa wykorzystała to zjawisko we współczesnym Wrocławiu, uzdrawiając tkankę miejską tam, gdzie potrzebowała ona integracji oraz angażując do wspólnego działania artystycznego!

Zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmiku, podsumowującego projekt.

Warsztaty prowadziły:
Zajęcia dla dorosłych i młodzieży:
Olga Lidia Kozłowska. Droga Głosu – jest psychologiem i psychoterapeutą somatycznym, prowadzi warsztaty skoncentrowane na głosie jako sposobie ekspresji oraz poznania siebie. Ma wieloletnie doświadczenie z różnorodnymi drogami emisji głosu, głównie w śpiewie tradycyjnym i klasycznym (chóralnym), a także w improwizacji. Fascynuje ją praca nad odcieniami i możliwościami głosu. Podchodzi do głosu holistycznie. Prowadzi Chór Nana.

Zajęcia dla rodzin z dziećmi:
Monika Strzelczyk – aktorka, muzyk, matka. Studiowała aktorstwo na PWST w Krakowie. Przez wiele lat doświadczała zawodowo współpracy z rozmaitymi grupami teatralnymi oraz zespołami muzycznymi w Polsce i za granicą. Prowadzi zajęcia z zakresu świadomości ciała oraz pracy z emocjami. Pracuje z młodzieżą w szkole demokratycznej. Jest członkiem gruzińskiego Chóru Nana. Śpiew, muzyka i taniec są jej pasją i motorem do życia.
Kasia Stankiewicz – ukończyła studia aktorskie na uczelni Rose Bruford College of Theatre and Performance w Londynie. Uczestniczka wielu warsztatów i rezydencji teatralnych skupionych na ruchu i śpiewie. Zakochana w polifonii, członkini Chóru Nana prowadzonego przez Olgę Lidię Kozłowską.
-----
Projekt realizowany był w ramach Edycji 24. Programu Mikrogranty