Pieśni uzdrawiające Wrocław vol. 2

Projekt grupy nieformalnej Chór Nana to kontynuacja tegorocznych działań opartych na wspólnym śpiewie, czyli „Pieśni uzdrawiających Wrocław”, które odbywały się w wakacje przede wszystkim online. Ekipa dostrzegła po realizacji pierwszej edycji swojego pomysłu, że zaproponowane przez nich działania sprawdzają się jako narzędzie budowania społeczności lokalnej.

W tej edycji wspólnie poznamy zaśpiewamy pieśni, które regenerują, odżywiają i pozwalają wyśpiewać duszę. Do wspólnego śpiewania online zapraszają wszystkich chętnych, bez względu na doświadczenie. Zajęcia zaplanowane są na różne godziny oraz dni tygodnia, tak by mogły z nich skorzystać osoby starsze oraz pracujące w różnych porach. Tym razem spotkania są podzielone na warsztaty wokalne dla dorosłych i młodzieży oraz osobne dla rodzin z dziećmi w każdym wieku.

Można wziąć udział w jednym spotkaniu, albo wszystkich. To zależy od Was!
Zapewniamy Was, wspólne śpiewanie ma ogromną moc uzdrawiającą.
Wspólny śpiew od wieków wyzwalał w ludziach poczucie mocy i sprawczości. Integrował do wspólnego działania. Uzdrawiał poprzez doznanie połączenia i przepływu we wspólnocie.
Grupa chce wykorzystać to zjawisko we współczesnym Wrocławiu, uzdrawiając tkankę miejską tam, gdzie potrzebuje ona integracji oraz zaangażować do wspólnego działania artystycznego!
Terminy zajęć:

Dla dorosłych:

• 9.11 (poniedziałek), g. 18:30-20:15
  • 16.11 (poniedziałek), g. 18:30-20:15
  • 23.11 (poniedziałek), g. 18:30-20:15
  • 17.11 (wtorek), g. 11:15-13:00
  • 24.11 (wtorek), g. 11:15-13:00

Dla rodzin:

• 18.11 (środa), g. 17:30-19:00
  • 25.11 (środa), g. 17:30-19:00
  • 2.12 (środa), g. 17:30-19:00

Link do udziału w wydarzeniach na platformie ZOOM zostanie wysłany na skrzynkę mailową do osób, które zapiszą się przez formularz zgłoszeniowy.
......
Prowadzące
Zajęcia dla dorosłych i młodzieży:
Olga Lidia Kozłowska. Droga Głosu – jest psychologiem i psychoterapeutą somatycznym, prowadzi warsztaty skoncentrowane na głosie jako sposobie ekspresji oraz poznania siebie. Ma wieloletnie doświadczenie z różnorodnymi drogami emisji głosu, głównie w śpiewie tradycyjnym i klasycznym (chóralnym), a także w improwizacji. Fascynuje ją praca nad odcieniami i możliwościami głosu. Podchodzi do głosu holistycznie. Prowadzi Chór Nana.
Zajęcia dla rodzin z dziećmi:
Monika Strzelczyk – aktorka, muzyk, matka. Studiowała aktorstwo na PWST w Krakowie. Przez wiele lat doświadczała zawodowo współpracy z rozmaitymi grupami teatralnymi oraz zespołami muzycznymi w Polsce i za granicą. Prowadzi zajęcia z zakresu świadomości ciała oraz pracy z emocjami. Pracuje z młodzieżą w szkole demokratycznej. Jest członkiem gruzińskiego Chóru Nana. Śpiew, muzyka i taniec są jej pasją i motorem do życia.
Kasia Stankiewicz – ukończyła studia aktorskie na uczelni Rose Bruford College of Theatre and Performance w Londynie. Uczestniczka wielu warsztatów i rezydencji teatralnych skupionych na ruchu i śpiewie. Zakochana w polifonii, członkini Chóru Nana prowadzonego przez Olgę Lidię Kozłowską.
Projekt realizowany w ramach Edycji 24. Programu Mikrogranty