Pieśni uzdrawiające Wrocław

Wspólny śpiew od wieków wyzwalał w ludziach poczucie mocy i sprawczości. Integrował do wspólnego działania. Uzdrawiał poprzez doznanie połączenia i przepływu we wspólnocie.
Grupa nieformalna „Chór Pieśni Gruzińskich w swoim projekcie „Pieśni uzdrawiające Wrocław.” Tradycyjne pieśni w służbie współczesnemu miastu" wykorzystała to zjawisko przy spotkaniach lokalnych społeczności Wrocławia, uzdrawiając tkankę miejską tam, gdzie potrzebowała ona integracji.

Grupa zaprosiła Wrocławianki i Wrocławian na dziewięć warsztatów i spotkanie podsumowujące, podczas których wspólnie uzdrawiali Wrocław poprzez to co umieją i kochają – wspólne śpiewanie wielogłosowych pieśni tradycyjnych.

Pierwsze spotkania odbywały się w sieci. Uczestniczki i uczestnicy poznali na nich pieśni m.in. z Francji i Ukrainy, Gruzji, Ameryki, Norwegii i Polski. Spotkania na żywo odbywały się na Placu Społecznym oraz w Centrum Nowe Łąki na Przedmieściu Oławskim. Grupa śpiewała o rzekach, wodzie, górach, deszczu...

Warsztaty, które poprowadziła Olga Lidia Kozłowska, odbywały się w języku polskim z angielskim tłumaczeniem. Zajęcia zaplanowano o różnych godzinach oraz w różne dni tygodnia, tak by mogły z nich skorzystać osoby starsze oraz pracujące.

Projekt realizowany w ramach Edycji 22. Programu Mikrogranty