Rodzic rodzicowi sąsiadem. Osiedlowe spotkania rodzinne

"Rodzic rodzicowi sąsiadem" to inicjatywa grupy nieformalnej „Mamy Ołbin” - kobiet, które poznały się w trakcie działań realizowanych na osiedlu. Ich projekt skupiał się na rodzicach i ich podopiecznych - miał na celu wymianę doświadczeń, budowania relacji i pogłębiania więzi sąsiedzkich.

W listopadzie i grudniu odbyło się sześć spotkań skierowanych zarówno do najmłodszych jak i dorosłych. Dwa spotkania poświęcone były rozwojowym warsztatom dla dzieci w przedziale wiekowym od 1,5 do 4 lat. Dzieci muzykowały pod okiem Martyny Bulińskiej.

Kolejne dwa spotkania dedykowane były rodzicom i opiekunom. W trakcie zajęć, prowadzonych przez psycholożki, podejmowano temat emocji dzieci i rodziców oraz rozwoju dziecka poprzez zabawę. Grupa przygotowała także rodzinny spacer po Ołbinie, wykorzystując powstałą w tym roku Mapę Ołbina przyjazną rodzinom z dziećmi. Dodatkowym elementem inicjatywy jest kolorowanka zawierająca zilustrowane charakterystyczne elementy osiedla, np. plac zabaw w Parku Tołpy, czy Domek na Jesionie.

Projekt realizowany był w ramach Edycji 27. Mikrograntów.