Login

Register

Login

Register

Rodzinne archiwa historii mówionej na Krzykach

Członkinie grupy nieformalnej „Historie (nie)codzienności” chcą zgłębić temat międzypokoleniowego doświadczenia w odniesieniu do historii osób osiedlających się po II wojnie światowej we Wrocławiu. Planują skupić się na wspomnieniach mieszkanek i mieszkańców Tarnogaju, Hub, Przedmieścia Oławskiego oraz Księża Małego i Wielkiego. Posłuchajcie Leny Bielskiej, która w wywiadzie dla Echo24 opowiedziała czym dla niej są (nie)codzienne historie.

Za nami warsztat historii mówionej, połączony z elementami poznawania sposobów zbierania i opracowywania materiałów z przeszłości. W trakcie spotkania uczestniczki i uczestnicy poznali sposoby zbierania materiałów, prowadzenia wywiadów oraz utrwalania ich w formie rodzinnego archiwum. Teraz grupa Historie (nie)codzienności chce stworzyć słuchowisko o powojennej historii wrocławskich Krzyków. Słuchowisko zostanie opracowane na bazie wywiadów ze świadkami historii, ich rodzinami czy znajomymi, osoby chętne do udziału zapraszamy na spotkania i do kontaktu:

Wszystkie działania zostaną podsumowane i zaprezentowane podczas wydarzenia finałowego o międzypokoleniowym charakterze,  podczas którego powstanie przestrzeń do wymiany wspomnień i opowieści.

Partnerzy: Centrum aktywności Tarnogaju CAT, Stowarzyszenie Edukacji Krytycznej, Centrum na Przedmieściu 

Projekt realizowany w ramach Edycji 23. Programu Mikrograntyp:30258